Aandeelhouders zullen woensdag instemmen met de claimemissie van Delta Lloyd, nadat de Ondernemingskamer maandag het verzoek om uitstel van de aandeelhouders Highfields en Fubon afwees. Dit verwacht analist Marcell Houben van SNS Securties.

 

De uitkomst bij de Ondernemingskamer werd breed verwacht, stelde analist Houben.

 

Highfields en Fubon, die samen een belang van ongeveer 17 procent hebben, zullen tegen de claimemissie stemmen, maar SNS Securities rekent erop dat zij in de minderheid zullen zijn.

 

Volgens Houben heeft Delta Lloyd de claimemissie van 650 miljoen euro ook nodig om een toekomstige verlaging van de UFR-rekenrente op te kunnen vangen. De marktvorser acht zo’n verlaging "zeer waarschijnlijk".

 

Als de claimemissie niet doorgaat, dan daalt de kapitaalbuffer van Delta Lloyd bovendien met 10 procent, omdat toezichthouder DNB heeft laten weten dat dan een korting voor compensabele verliezen vervalt.

 

SNS Securities heeft een koopadvies en koersdoel van 6,70 euro op Delta Lloyd. Het aandeel noteerde dinsdag op een rood Damrak 2,0 procent lager op 5,47 euro.

 

Door: ABM Financial News.
Info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20-26 28 999

 

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.