
(ABM FN-Dow Jones) De futures wijzen donderdag op een hogere opening van de Amerikaanse aandelenbeurzen, nadat de Federal Reserve woensdagavond conform verwachting de rente heeft verhoogd. Rond lunchtijd noteerde de future voor de S&P 500 0,1 procent hoger.
Behalve een verhoging van de rente met 25 basispunten hield de Fed ook vast aan het tijdspad om volgend jaar nog drie keer de rente te verhogen, ondanks een verbetering van de groeivooruitzichten voor de Amerikaanse economie en de mogelijke impact van de belastingverlagingen. Maar voorzitter Janet Yellen maakte in een toelichting duidelijk dat ze niet gelooft dat het belastingplan van president Donald Trump erg veel aan de economische groei zal bijdragen.
De euro kostte 1,1825 dollar, evenveel als rond het slot in New York woensdagavond.
Olieprijzen noteerde licht in het rood.
Beleggers krijgen woensdag ook cijfers te verwerken over de detailhandelsverkopen, steunaanvragen, import- en exportprijzen, de samengestelde inkoopmanagersindex en de bedrijfsvoorraden.
Bedrijfsnieuws
Walt Disney is dichtbij een overname van een aantal onderdelen van 21st Century Fox. De deal wordt naar verwachting vandaag aangekondigd. De waarde van de activiteiten die Disney wil kopen wordt geschat op 60 miljard dollar, inclusief schulden. In de handel voorbeurs daalde het aandeel Disney 0,1 procent.
Slotstanden
De S&P 500 daalde woensdag 0,05 procent tot 2.661,85 punten, terwijl de Dow Jones index 0,3 procent won en de Nasdaq 0,2 procent erbij kreeg.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.