
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn donderdag fors hoger gesloten. De toonaangevende S&P 500 index won 1,0 procent op 2.665,44 punten, terwijl de Dow Jones index 1,0 procent bijschreef op 24.322,34 punten. Techbeurs Nasdaq steeg zelfs 1,6 procent tot 7.118,68 punten.
“De Amerikaanse beurzen stonden hoger vandaag na sterke bedrijfscijfers en economische indicatoren, die het beleggerssentiment goed doen”, aldus marktanalist David Madden van CMC Markets. Volgens de marktvorser is de “geopolitieke stemming” evenwel niet noemenswaardig veranderd. “Toch lijken handelaren overtuigd om aandelen te kopen, nu het binnenlandse nieuws positief is.”
Op macro-economisch vlak werd bekend dat de orders voor duurzame goederen in de Verenigde Staten in maart zijn gestegen met 2,6 procent tot 254,0 miljard dollar. “Dit wijst op een sterke vraag vanuit consumenten”, aldus Madden van CMC.
Tevens werd bekend dat het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten in de week eindigend op 21 april is gedaald met 24.000 tot 209.000, terwijl werd gerekend op 228.000 uitkeringsaanvragen. “Dit zet mogelijk de toon voor het banenrapport volgende week”, zo stelde Madden.
De euro werd gedurende de dag flink meer waard, maar verspeelde gedurende de dag alle winsten, waarbij de dollar aantrok. Een en ander had te maken met het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, waaruit overigens geen verrassingen rolde. Het monetaire beleid bleef ongewijzigd, net als de forward guidance.
De dollar wist de winsten uit recente sessies vast te houden, zelfs nadat de tienjaarsrentes weer onder de psychologische grens van drie procent doken.
De euro/dollar noteerde op 1,2105. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,2178 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,2161 op de borden.
Een juni-future voor een vat ruwe olie sloot donderdag op de New York Mercantile Exchange 0,2 procent, ofwel 0,14 dollar, hoger op 68,19 dollar per vat. Volgens Madden lagen de energiemarkten er iets beter bij, vanwege zorgen dat de Amerikaanse president Donald Trump volgende maand sancties gaat opleggen aan Iran vanwege het nucleaire programma.
Op vrijdag kijken beleggers in Amerika nog uit naar groeidata over het eerste kwartaal. Ook staan er cijfers over het consumentenvertrouwen in april op de rol.
Bedrijfsnieuws
Facebook sloot ruim negen procent hoger. De sociale mediagigant boekte in de eerste drie maanden van 2018 een 64 procent hogere operationele winst van bijna 5,5 miljard dollar, terwijl de omzet met 49 procent steeg tot 12,0 miljard dollar. Woensdagavond zei CEO Mark Zuckerberg dat Facebook meer verantwoordelijkheid zal nemen, refererend aan de privacy-breuk die recent bekend werd. Maar hij zei ook dat het nieuwe tools moet blijven bouwen om mensen met elkaar te verbinden.
PepsiCo steeg ruim twee procent. De frisdrankgigant rapporteerde voorbeurs over het eerste kwartaal een nettowinst van 462 miljoen dollar, ofwel 1,59 dollar per aandeel, op een omzet van 3 miljard dollar.
ConocoPhillips heeft in het eerste kwartaal een hogere nettowinst geboekt en liet zich positiever uit over de productieverwachtingen voor heel 2018. Het aandeel steeg circa drie procent.
eBay verloor krap zes procent. Het internetveilinghuis, eigenaar van het Nederlandse marktplaats, rapporteerde woensdag laat over het eerste kwartaal een nettowinst die in lijn was met de verwachtingen, terwijl de omzet teleurstelde.
Qualcomm won circa anderhalf procent. De Amerikaanse chipmaker rapporteerde woensdag laat in lijn tot beter dan verwachte resultaten over het eerste kwartaal.
Fiat Chrysler Automobiles heeft in het eerste kwartaal van 2018 maar liefst 60 procent meer winst behaald, ondanks een dalende omzet. Het aandeel schreef ruim twee procent bij.
AT&T heeft in eerste kwartaal teleurstellend gepresteerd en sloot bijna zes procent lager.
Visa steeg krap vijf procent, nadat de creditcardmaatschappij woensdag zijn outlook voor het hele boekjaar verhoogde en beter dan verwachte kwartaalresultaten rapporteerde.
United Parcel Service heeft in het eerste kwartaal van 2018 flink meer omzet en winst geboekt. Het aandeel won ruim vier procent.
Meer spektakel is er vermoedelijk nabeurs met de kwartaalcijfers van Amazon, Intel, Microsoft, Mattel en Starbucks.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.