
(ABM FN-Dow Jones) Amerikaanse futures noteerden maandag aan het begin van de middag in het groen. De future voor de S&P 500 steeg 0,2 procent.
Net als de voorgaande weken is er aandacht voor het bedrijfscijferseizoen, al was er ook nieuws over een grote fusie in de telecommarkt. Vandaag openen McDonald’s en Allergan de boeken. Later in de week is het de beurt aan onder andere Apple, Tesla en het Zweedse Spotify, dat onlangs een beursnotering kreeg in Amerika.
Op macro-economisch vlak verschijnen de persoonlijke uitgaven en bestedingen, waarin ook cijfers over de inflatie zitten. Tevens staan de Chicago inkoopmanagersindex en huizencijfers op de agenda.
De euro noteerde ten opzichte van de dollar op 1,2095. Olie werd iets goedkoper.
Bedrijfsnieuws
T-Mobile US en Sprint hopen te fuseren, mits aandeelhouders en toezichthouders hiermee akkoord gaan. Aandeelhouders van Sprint krijgen voor elk aandeel dat ze bezitten 0,10256 aandeel T-Mobile US, maakten de twee telecomgiganten zondag bekend. Het nieuwe combinatiebedrijf zal verder gaan onder de naam T-Mobile en zal naar verwachting meer dan 6 miljard dollar aan kostenbesparingen kunnen realiseren en vol inzetten op de uitrol van 5G. “Van 4G naar 5G gaan, is als van zwartwit-tv naar kleuren-tv”, zei CEO Marcelo Claure van Sprint in een toelichting. Analisten van Bernstein wezen er op dat dit sinds 2014 de derde poging is om tot een akkoord te komen. Hoewel de deal er goed uitziet, brengt deze volgens analisten van Bernstein wel “enorme uitvoeringsrisico’s met zich mee”. Ook is het maar de vraag welke eisen toezichthouders zullen stellen. “De deal is aangekondigd, maar nog lang niet rond”, aldus Bernstein.
Verder is Walmart dichtbij een deal met het Britse Sainsbury. Asda, eigendom van Walmart, wil fuseren met Sainsbuy, waardoor de combinatie groter wordt dan de huidige Britse nummer één Tesco. Walmart krijgt na de deal een belang van 42 procent in het nieuwe combinatiebedrijf. Ook ontvangen de Amerikanen een betaling van net geen 3 miljard Britse pond. Daarmee wordt Asda gewaardeerd op 7,3 miljard pond.
Slotstanden Wall Street
Wall Street is vrijdag vrijwel onveranderd gesloten. De Dow Jones-index daalde 0,05 procent tot 24.311,32 punten, de S&P 500 steeg 0,1 procent tot 2.669,91, terwijl de Nasdaq vlak eindigde op 7.119,80 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.