(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurzen noteerden maandag richting het einde van de ochtendhandel lager. De AEX index daalde 0,3 procent tot 560,19 punten, terwijl de AMX een verlies van 0,1 procent liet optekenen en voor de AScX een plus resteerde van 0,1 procent.

Daarmee zet Amsterdam de neerwaartse trend van afgelopen vrijdag door, nadat de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag officieel importtarieven aankondigde op goederen ter waarde van 50 miljard dollar uit China en de kans op een mondiale handelsoorlog verder lijkt toe te nemen, omdat China vrijwel direct met tegenmaatregelen kwam.

Beleggingsadviseur Rein Schutte van Boer & Olij beaamt dat de zorgen over een mogelijke mondiale handelsoorlog maandag bij een gebrek aan ander nieuws nog steeds op het sentiment drukken, wat tevens tot uiting kwam in de lagere Aziatische beurzen en dito Amerikaanse futures. De lagere olieprijs is een tweede bron van druk.

Daarnaast merkte de beleggingsadviseur op dat de technologiesector maandagochtend onder drukt staat, terwijl de financials voor het eerst juist niet onder druk staan.

Een speech van ECB-president Mario Draghi maandag nabeurs kan rekenen op de aandacht van beleggers, “hoewel daar kort volgend op het ECB-rentebesluit weinig nieuws van wordt verwacht”, aldus Schutte.

Komende handelsweek staat met name in het teken van het rentebesluit van de Bank of England op donderdag en de OPEC-vergadering aanstaande vrijdag in Wenen. De markt verwacht dat de OPEC het productieverlagingsakkoord van het oliekartel en een aantal andere grote producenten, waaronder Rusland, zal versoepelen.

Olie noteerde maandag in het rood. Een juli-future West Texas Intermediate daalde 1,4 procent tot 64,18 dollar, terwijl een juli-future Brent 0,2 procent lager bewoog op 73,28 dollar.

Daarnaast volgt de markt nauwgezet de ontwikkelingen in Duitsland, waar een barst dreigt te ontstaan in de regeringscoalitie nu de CSU openlijk afstand neemt van het immigratiebeleid van bondskanselier Angela Merkel. “Als de situatie escaleert en de bijna zeventig jaar oude coalitie daadwerkelijk scheurt, waardoor Merkel haar meerderheid verliest, kan de euro onder 1,15 dollar zakken”, zei marktanalist Teeuwe Mevissen van Rabobank.

Op macro-economisch staan maandag in Europa geen publicatie geagendeerd.

De euro/dollar noteerde op 1,1581. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1566 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er een stand van 1,1610 op de borden.

Stijgers en dalers

In de Amsterdamse hoofdgraadmeter noteerden 8 van de 25 aandelen in het groen, aangevoerd door Aegon met een winst van 1,2 procent, gevolgd door ING Groep met een winst van 0,5 procent. ASML was met een verlies van 1,6 procent de sterkste daler onder de hoofdfondsen.

Altice Europe noteerde 0,5 procent hoger. De Portugese krant Public meldde maandag dat het Spaanse Prisa zijn Portugese onderdeel Media Capital uit de verkoop haalt, nu de deadline voor de overname door Altice is verstreken.

AkzoNobel wordt door de overname van Fabryo de marktleider in decoratieve verven in Roemenië. De transactie zal vermoedelijk in de tweede jaarhelft worden afgerond, mits toezichthouders geen grote bezwaren maken. Het aandeel daalde 0,9 procent.

Verder wees handelaar Bert van der Pol van Mijn-Effecten op een koopadvies van MainFirst voor ABN AMRO. Het koersdoel is 29,00 euro. Het aandeel steeg 0,1 procent.

PostNL heeft volgens Jefferies meer dan welkome post uit Den Haag ontvangen. De regeldruk zal minder worden, voorziet analist David Kerstens, terwijl de kans groot is dat PostNL en Sandd fuseren. Ook PostNL zelf sprak vrijdagavond al van welkome aanbevelingen. “De erkenning van de nieuwe minister dat de regelgeving een weerspiegeling moet zijn van een sterk teruglopende markt, is een belangrijke stap”, zei CEO Herna Verhagen. Het aandeel noteerde 6,3 procent hoger en was daarmee de sterkste stijger van de AMX.

Air France-KLM was met een winst van 2,2 procent de op één na sterkste stijger, terwijl Arcadis met een verlies van 1,9 procent onderaan bungelde.

Per vandaag maakt Wessanen onderdeel uit van de AMX. Beursnieuwelingen B&S en NIBC worden opgenomen in de AScX. Wessanen daalde 1,1 procent, B&S verloor 2,6 procent, maar NIBC won 1,9 procent.

Pharming Group was met een winst van 3,7 procent koploper onder de AScX-fondsen.

Lokaal viel DGB Group op met een winst van 10 procent.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.