(ABM FN-Dow Jones) ING stelt dat een mogelijke overname van Vivat een interessante deal zou betekenen voor ASR Nederland. De analisten zeggen dat dinsdag in reactie op een mediabericht dat zakenbanken gevraagd zouden zijn voor de ondersteuning van de verkoop van de financiële dienstverlener.

Allianz, Aegon, een dochterbedrijf van durfinvesteerder Appollo en ASR zouden in de markt zijn om Vivat, het oude SNS Reaal, van het Chinese Anbang over te nemen.

De analisten menen dat een mogelijke overname van Vivat door ASR zeer positief is, “hoewel de timing, prijs en financieringsmix onzekerheden bieden”.

Uitgaande van een overnameprijs van 1,75 miljard euro, waarbij 1,1 miljard euro in aandelen wordt gefinancierd, denkt ING dat de financiële dienstverlener 25 procent kan toevoegen aan de vrije kasstroom per aandeel. Het rendement op de investering schatten zij in op ongeveer 13 procent.

Doet ASR geen grote overnames, dan is er volgens ING ruimte voor een aandeleninkoopprogramma van 100 miljoen tot 150 miljoen euro per jaar.

ASR blijft een favoriet van ING in de Benelux. ING heeft een koopadvies voor het aandeel, met een koersdoel van 45,00 euro.

Het aandeel ASR noteerde dinsdag 0,7 procent lager op 37,88 euro.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.