
(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs gaat vrijdag naar verwachting licht lager openen. Wall Street sloot donderdagavond ook in het rood.
Futures op de AEX index wezen ruim een half uur voor de beursgong op een verlies van 0,3 procent. De AEX verloor donderdag ook al 0,3 procent op 563,37 punten.
Beleggers werden voorzichtig doordat onder meer de Turkse lira donderdag flink in waarde daalde ten opzichte van de dollar. Dit gebeurde nadat persbureau Reuters meldde dat de vicevoorzitter van de Turkse centrale bank op het punt staat ontslag te nemen. “Uit het mogelijke opstappen van Kilimci blijkt dat de crisis rond Turkije nog niet over is”, stelde Georgette Boele, valutaspecialist van ABN AMRO, tegen ABM Financial News.
In de eerste helft van augustus was een snelle waardedaling van de lira nog aanleiding tot onrust onder beleggers, die vreesden voor besmettingsgevaar voor opkomende markten, waaronder Zuid Afrika en Argentinië. Vorige week stabiliseerde de koers van de Turkse munteenheid, onder meer omdat de Turkse beurzen week dicht waren gebleven vanwege officiële feestdagen. Sinds maandag staat de lira echter weer onder druk.
Binnen de eurozone beginnen er daarnaast wel wat zorgen te komen over Italië, zo merkte beleggingsadviseur Rein Schutte van Boer & Olij op. De financieringskosten voor het in schulden verkerende Zuid-Europese land beginnen volgens marktanalist David Madden van CMC Markets een probleem te worden. “Er zijn geruchten dat Rome de Europese Centrale Bank heeft gevraagd om obligaties op te kopen om de rendementen onder controle te houden”, aldus Madden.
Wall Street kwam donderdag onder druk te staan na een bericht dat de Amerikaanse president Donald Trump op zeer korte termijn importheffingen wil doorvoeren op 200 miljard dollar aan Chinese goederen. De verliezen bleven evenwel beperkt, nadat de S&P 500 index eerder deze week vrijwel dagelijks zijn all time high aanscherpte. Volgens analisten van Raymond James zit er zelfs meer in het vat voor beleggers, nu de Amerikaanse hoofdgraadmeter zijn maandenlange zijwaartse beweging achter zich heeft gelaten met de recente recordreeks.
Volgens het bericht van persbureau Bloomberg zouden de handelsbeperkende maatregelen volgende week al kunnen ingaan. De Amerikaanse heffingen op Chinese import zouden geen verrassing zijn, maar beleggers zijn mogelijk toch teleurgesteld dat een oplossing van de onenigheid nog niet dichterbij is gekomen. Overigens lijken de handelsrelaties tussen Amerika en de belangrijke handelspartner Mexico juist te verbeteren, gelet op het eerder deze week aangekondigde handelsakkoord.
Olie noteerde donderdag in het groen, na een daling van de Amerikaanse olievoorraden woensdag. Een oktober-future West Texas Intermediate steeg 1,1 procent tot 70,30 dollar, terwijl een oktober-future Brent 0,9 procent duurder werd op 77,86 dollar.
De euro/dollar deed een stap terug en noteerde vrijdagochtend op 1,1681. Bij aanvang van de handelsdag in Europa donderdag bewoog het muntpaar op 1,1682.
Beleggers hebben vandaag onder meer oog voor het Amerikaanse consumentenvertrouwen en de voorlopige inflatie in de eurozone in augustus.
Bedrijfsnieuws
Gemalto boekte in de eerste zes maanden van 2018 een operationele winst van 91,8 miljoen euro, in vergelijking met 92,8 miljoen euro in dezelfde periode een jaar eerder. Onder de streep restte een nettowinst van 66,8 miljoen euro, tegenover 39,4 miljoen euro een jaar eerder. De omzet kwam een streepje lager uit en bedroeg 1.387 miljoen euro, tegenover 1.393 miljoen euro in dezelfde periode een jaar eerder.
Kiadis Pharma zag in de eerste zes maanden van 2018 de kosten oplopen, maar behaalt nog altijd geen omzet. Het verlies liep ook op voor het biotechbedrijf dat in Amsterdam gevestigd is. Het nettoverlies steeg van 8,5 miljoen naar 14,1 miljoen euro.
Esperite gaat het jaarverslag over 2017 zo snel mogelijk publiceren, wat ook geldt voor de halfjaarcijfers 2018. Dit meldde het Zutphense stamcelbedrijf vrijdag voorbeurs.
HeadFirst Source Group wordt overgenomen door investeerder Beryllium, die circa 95 procent van de aandelen in het bedrijf heeft verworven. Dit gebeurde tegen een prijs van 3,00 euro per aandeel.
Verder wees handelaar Bert van der Pol van Mijn-Effecten nog op een adviesverlaging voor Air France-KLM. Kepler Cheuvreux verlaagde het advies van Kopen naar Houden, met een koersdoel van 9,00 euro.
Slotstanden Wall Street
De brede S&P500- ndex zakte donderdag 0,4 procent tot 2.910 punten. De Dow Jones index daalde 0,5 procent en de Nasdaq zakte 0,1 procent.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.