(ABM FN-Dow Jones) Wall Street lijkt zich in alle rust op te maken voor het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdagavond.

Ruim twee uur voor de slotzoemer in New York noteerden de Dow Jones en S&P 500 fractioneel lager, maar won de Nasdaq index 0,2 procent.

Senior financial economist Tom Simonts van KBC meende dat beleggers al vooruitkeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve woensdagavond.

Algemeen wordt verwacht dat de Fed zijn zogeheten Federal Funds rate woensdag met een kwart procentpunt verhoogt naar een bandbreedte van 2,0 tot 2,25 procent.

Analist Bart Hordijk van Monex Europe wees erop dat de markt een renteverhoging inmiddels voor 90 procent heeft ingeprijsd en de kans dat de centrale bank de rente later dit jaar voor een vierde keer zal verhogen, wordt volgens hem al op 80 procent ingeschat.

Beleggers zullen vooral benieuwd zijn of de Fed inderdaad indicaties geeft voor een verhoging in december en wat het beleid in 2019 zal zijn.

Analisten van Bank of America Merrill Lynch verwachten dat voorzitter Jerome Powell zal laten blijken dat de centrale bank het monetaire beleid na de renteverhoging van woensdag niet langer als ‘accommoderend’ beschouwt, door deze term weg te laten of aan te passen.

“De centrale bank heeft genoeg redenen om hier meer zekerheid over te geven”, aldus Hordijk. “De economische groei bedroeg in het tweede kwartaal 4,2 procent, de banengroei is met circa 200.000 nieuwe banen per maand stabiel en tevens is duidelijk dat werkgevers veel moeite hebben met het vinden van nieuw personeel, wat tot hogere lonen zal leiden”, voegde hij toe.

De aandacht voor het handelsconflict tussen de VS en China liep wat terug. Toch zal dit volgens marktanalist Michael Hewson van CMC Markets van korte duur zijn.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft al aangegeven dat als China met tegenmaatregelen zou komen, wat Beijing inderdaad heeft gedaan, de importheffingen worden uitbreid naar de resterende 267 miljard dollar aan Chinese goederen die de VS inkopen. “Dat hij dit nog niet heeft gedaan, wil nog niet zeggen dat hij dat niet zal doen”, aldus Hewson.

De wereldhandel steeg in juli met 1,1 procent. Vooralsnog lijkt de handelsoorlog weinig effect te sorteren. ING waarschuwde echter dat dit niet wil zeggen dat dit in een later stadium niet alsnog gebeurt.

De Amerikaanse huizenprijzen bleken in juli verder gestegen, maar voor de vierde maand op rij was er sprake van een minder sterke toename.

Daarnaast liep het consumentenvertrouwen volgens The Conference Board ook verder op. De vertrouwensindex steeg van 134,7 in augustus naar 138,4 deze maand. Daarmee heeft de index het hoogste niveau ooit van 144,7 in 2000 weer in het vizier.

Vrijdag volgt de Universiteit van Michigan met zijn vertrouwensindex.

De euro/dollar noteerde op 1,1765. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1753 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,1749 op de borden.

Olie werd dinsdag duurder. West Texas Intermediate steeg 0,3 procent en Brent zelfs 1,0 procent.

Bedrijfsnieuws

De techsector lijkt wat te herstellen, na een volatiele handelsdag maandag vanwege de vrees voor de effecten van de escalerende handelsoorlog. Moedermaatschappij van Google, Alphabet, won 0,9 procent en Amazon.com noteerde 1,1 procent hoger.

Facebook won fractioneel, nadat de mede-oprichters van Instagram hebben aangekondigd in de komende weken te zullen vertrekken. Via Instagram, dat in oktober 2010 werd gelanceerd, kunnen gratis digitale foto’s en video’s met een speelduur tot 60 seconden worden uitgewisseld. In april 2012 werd Facebook eigenaar van Instagram.

Michael Kors neemt het Italiaanse modehuis Versace over voor 1,83 miljard euro. Daarnaast meldde Kors na afronding van de overname onder de naam Capri Holdings Limited verder te gaan. Het aandeel won 1,3 procent.

Comcast meldde dinsdag inmiddels meer dan 30 procent van de aandelen in Sky te hebben gekocht, na het winnen van een biedingsoorlog met een bod van 38,8 miljard dollar voor het Britse concern afgelopen weekeinde. Het aandeel won 0,2 procent.

Nike, dat nabeurs met kwartaalcijfers komt, won 0,8 procent.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.