
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen stevenen donderdag vermoedelijk af op een iets hogere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 0,1 procent in het groen.
De Federale Reserve heeft woensdag zijn werk gedaan door de markt niet teleur te stellen. Vooral de mening van voorzitter Jerome Powell over de ontwikkelingen in de economie waren positief.
De aandacht van de markt werd donderdag weer in beslag genomen door de handelsbetrekkingen. Washington en Tokio gaan met elkaar in gesprek en tegen de achtergrond daarvan liet de Amerikaanse president Donald Trump zich weinig vleiend uit over de houding van Canada en China.
Zo beweerde de president dat Beijing de aanstaande Amerikaanse verkiezingen in november zou willen beïnvloeden.
China zal zijn agrarische sector verder openstellen voor buitenlandse investeerders, zo meldde persbureau Bloomberg donderdag. De Chinese minister van landbouw Han Changfu zei dat China geen handelsoorlog met de Verenigde Staten wenst, maar daar ook niet bang voor is, volgens het bericht, dat werd overgenomen van het Chinese staatspersbureau Xinhua.
In de Verenigde Staten staan vanmiddag drie macro-economische cijfers geagendeerd die om half drie naar buiten komen: de orders voor duurzame goederen over augustus, de wekelijkse steunaanvragen voor de week die eindigt op 22 september en de derde raming van de economische groei in het tweede kwartaal.
De orders voor de Amerikaanse duurzame goederen stegen met 4,5 tegen een krimp van 1,2 procent een maand eerder. Er was een stijging met 2,1 procent verwacht.
De steunaanvragen liepen met 12.000 op naar 214.000. Er waren 206.000 aanvragen verwacht
De groei van de economie van de Verenigde Staten kwam in de derde en definitieve raming uit op 4,2 procent tegen eveneens 4,2 procent in de tweede schatting. Er was vooraf gerekend op een licht opwaartse bijstelling van de groei naar 4,3 procent.
Olie noteerde woensdag hoger.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,1683. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1705 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,1738 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Bed, Bad & Beyond boekte in het tweede kwartaal fors minder winst en opent vermoedelijk meer dan 16 procent lager. De kwartaalwinst kwam uit op 48,6 miljoen dollar, of 0,36 dollar per aandeel, wat bijna de helft minder was dan de 94,2 miljoen dollar van het voorgaande jaar. De omzet bleef steken op 2,94 miljard, waar analisten rekenden op een groei naar 2,96 miljard dollar. Bed, Bad & Beyond handhaafde de verwachting dat de operationele winst en winst per aandeel in het lopende en komende boekjaar gematigd zullen dalen, waarna de winst per aandeel vanaf 2020 weer moet toenemen.
Blue Origin van Jeff Bezos heeft een contract in de wacht gesleept voor de levering van motoren voor de volgende generatie raketten, aldus bronnen. De order zou zijn geplaatst door United Launch Alliance, een joint venture tussen Boeing en Lockheed Martin. ULA zou vandaag met een bericht hierover naar buiten komen. Het aandeel Boeing won donderdag in de elektronische handel voorbeurs 0,3 procent hoger. Lockheed Martin Corp noteerde onveranderd.
Amazon.com zet met zijn studio een nieuwe divisie op voor de ontwikkeling van films die grotere budgetten hebben en zijn bedoeld voor en nog breder publiek. Het aandeel kreeg er donderdag voorbeurs 0,7 procent bij.
General Motors verplaatst zijn hoofdkantoor van het merk Cadillac weer naar Detroit, na een verblijf van vier jaar in New York City. Het aandeel noteerde in aanloop naar de opening van de handel voorbeurs 0,5 procent hoger.
Slotstanden
De S&P500 index sloot woensdag 0,3 procent lager op 2,905,98 punten, de Dow Jones index verloor 0,4 procent op 26.385,28 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,2 procent in op 7.990,37 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.