
(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs is maandag met winst gesloten. De AEX index won 0,4 procent op 518,36 punten en sloot bijna op het hoogste punt van de dag.
“Het pessimisme ebde weg, na aanvankelijk nog wat verkoopdruk”, zei investment manager Simon Wiersma maandag tegen ABM Financial News. Europa gaf volgens hem een vervolg aan de goede sessie vrijdagavond op Wall Street.
“En terecht”, want fundamenteel is er weinig aan de hand, meent Wiersma.
Geopolitiek spelen er zaken die niet vlot zullen worden opgelost en dit weekend kwam daar Saoedi-Arabië nog eens bij. “Maar dergelijke kwesties zullen er altijd zijn”, benadrukte Wiersma.
Belangrijker is volgens ING met het oog op de stijgende rentes dat de bedrijfswinsten omhoog gaan. En dat gaan beleggers de komende weken leren met alle resultaten die op de rol staan.
Hoewel het in Nederland nog wachten is op cijfers, dinsdag is TomTom aan de beurt en een dag later AkzoNobel en ASML, kreeg het Amerikaanse cijferseizoen vandaag een vervolg met Bank of America. Hoewel de cijfers van de bank volgens Wiersma “per saldo prima waren”, noteert het aandeel circa 2,5 procent lager.
Ook volgens beleggingsstrateeg Karolina Noculak van Aberdeen Standard Investments moeten de bedrijfscijfers uitwijzen of er sprake is van een ‘bear market’ of dat het slechts om een kortstondige correctie met enkele stevige verliesdagen ging.
“Die cijfers zullen duidelijk maken of deze aandelendip aanhoudt, of slechts een hobbeltje is”, aldus Noculak.
Conform verwachting gaat de afschaffing van de dividendbelasting niet door. Dit zei premier Mark Rutte maandag na het coalitieoverleg.
Macro-economisch was het relatief rustig. De Amerikaanse detailhandelsverkopen stegen in september met 0,1 procent. Dat was echter veel minder dan de 0,7 procent die was voorzien.
De euro/dollar werd verhandeld op 1,1587. Olie maakte een pas op de plaats.
Stijgers en dalers
Koploper vandaag was KPN, met een koerswinst van 3,3 procent. Ahold Delhaize volgde op de voet met een winst van 2,6 procent. Verder behoorden ook Signify en indexzwaargewicht Unilever tot de lijst met grootste stijgers met winsten van 1,6 en 1,3 procent.
Volgens Wiersma vooral defensieve namen die het vandaag goed deden. “Een draai van groei- naar waarde-aandelen”, concludeerde de investment manager van ING.
De dalers werden aangevoerd door Galapagos, dat 1,3 procent inleverde, en Aalberts Industries dat 1,2 procent goedkoper werd.
In de Midcap won WDP 1,3 procent en Boskalis werd 1,4 procent duurder. Grandvision won zelfs 1,9 procent. Air France-KLM leverde juist 3,3 procent in. Er was een negatief analistenrapport over sectorgenoot Lufthansa, en mogelijk zette dit ook Air France-KLM onder druk.
Onder de kleinere aandelen won Pharming 4,6 procent en Accell 3,1 procent. Daar stond Kiadis Pharma tegenover met een verlies van 11,4 procent bij zeer hoge volumes, en Heijmans dat 14,0 procent goedkoper werd. Heijmans zag een contract ter waarde van een kwart miljard euro ingetrokken worden door TenneT vanwege een verschil van inzicht. De partijen zijn nu in gesprek over hoe zij de kwestie financieel zullen afwikkelen. Heijmans kon daarom niet zeggen wat de financiële gevolgen zullen zijn van de stap, maar zal beleggers daarover informeren zodra er meer duidelijkheid over is.
Het verlies van Avantium was met 19 procent nog groter. De ontwikkelaar van plastics uit hernieuwbare grondstoffen leverde in na een dispuut met BASF over een joint venture. Dit was reden voor KBC Securities om het aandeel op de verkooplijst te zetten. Analisten van ING denken dat de dreigende aftocht van BASF het gevolg is van een strategische evaluatie op het hoogste niveau bij het Duitse bedrijf van haar partnerships.
Het eveneens lokaal genoteerde Probiodrug verloor 11,7 procent. Vanwege Duitse regelgeving voor beursgenoteerde ondernemingen moest Probiodrug melden dat een cumulatief verlies za; lijden van meer dan de helft van het nominale aandelenkapitaal van de onderneming
Tussenstanden Wall Street
Bij het sluiten van de Europese aandelenhandel noteerde de Dow Jones en de S&P in het groen, terwijl de Nasdaq index juist kleine verliezen liet zien.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.