
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen koersen donderdag af op een hogere opening. Futures op de S&P 500 index noteerden rond lunchtijd 0,8 procent hoger.
Daarmee keert de relatieve rust op de Amerikaanse handelsvloeren weer enigszins terug na de verliezen van woensdag.
De Europese Centrale Bank keert donderdag van vergadering terug met een rentebesluit en de verwachting is dat de rente ongewijzigd blijft. Daarmee is het wachten op de huidige visie op de economische ontwikkelingen en verwachtingen van voorzitter Mario Draghi.
In de Verenigde Staten gaat het vandaag om de Amerikaanse handelsbalans over september, de wekelijkse steunaanvragen voor de week die eindigde op 20 oktober, de orders voor duurzame goederen over september en de aanstaande huizenverkopen over september.
Het tekort op de handelsbalans daalt naar verwachting van 75,8 miljard naar 73,5 miljard dollar. De steunaanvragen komen naar verwachting uit op 214.000. Een week eerder waren dit er 210.000. De orders voor duurzame goederen zijn naar verwachting met 1,7 procent afgenomen tegen een stijging met 4,5 procent een maand eerder.
De aanstaande huizenverkopen blijven op maandbasis vlak, zo is de verwachting. Een maand eerder daalden deze verkopen nog met 1,8 procent. Met het oog op wat de bestaande huizenverkopen woensdag lieten zien, trekt dit cijfer vandaag extra aandacht.
De vice-voorzitter van de Fed Richard Clarida houdt vandaag een toespraak voor The Peterson Institute for International Economics.
De euro/dollar noteerde donderdag op 1,1401. Bij begin van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,1417 en woensdag stond er bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen een stand van 1,1400 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Tesla boekte een kwartaalwinst van 311,5 miljoen dollar, of 1,75 dollar per aandeel, tegen een verlies van 619 miljoen dollar een jaar eerder. De cijfers werden woensdag in New York als een verrassing gezien. Het aandeel steeg in de elektronische handel nabeurs met 12 procent tot 323 dollar, nadat het in de reguliere handel eindigde op 288,50 dollar. Voorbeurs staat er een winst van 8,5 procent op de borden.
Ford heeft in het derde kwartaal meer omzet geboekt dan verwacht, hoewel de winst conform de verwachting daalde. Het aandeel, dat woensdag in de reguliere handel 4,8 procent inleverde, herstelde in de handel nabeurs met een stijging van 3,7 procent.
Core Laboratories heeft in het derde kwartaal de eigen omzetverwachting overtroffen, maar niet de operationele winst, en rekent voor het vierde kwartaal weer op een lager omzetniveau. Core Laboratories handhaafde de verwachtingen voor het vierde kwartaal, zoals deze op 4 oktober waren gemeld bij de Amerikaanse toezichthouder SEC. Het bedrijf rekent op een omzet van 173 miljoen tot 176 miljoen dollar, een operationeel resultaat van 28 miljoen tot 31 miljoen dollar en een winst per aandeel van 0,48 tot 0,54 dollar. In de elektronische handel Nabeurs noteerde het aandeel een verlies van 3,2 procent.
Visa heeft in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar een beter dan verwacht resultaat neergezet. Het aandeel Visa won donderdag in de elektronische handel voorbeurs 0,9 procent.
Microsoft zag de nettowinst met 34 procent stijgen tot 8,8 miljard dollar, of 1,14 dollar per aandeel. Dat was fors hoger dan de 7,46 miljard dollar, of 0,94 dollar, die analisten gemiddeld voorspelden. Ook de omzet viel hoger uit dan verwacht, met 29,1 miljard dollar, wat 19 procent meer was dan een jaar eerder. In de reguliere handel, voorafgaand aan de resultaten, verloor het aandeel overigens nog 5,4 procent, nadat de koersverliezen voor de hele technologiesector op Wall Street hoog opliepen. Voorbeurs kwam er donderdag 3,2 procent bij.
In de loop van de handelsdag openen onder andere Gilead, Axalta, ConocoPhillips, Merck & Co, Alphabet, Amazon, Intel, Snap en Sherwin-Williams de boeken.
Slotstanden Wall Street
De S&P500-index sloot woensdag 3,1 procent lager op 2.699,20 punten. De Dow Jones-index verloor 2,4 procent van zijn waarde tot 24.982 punten. Technologiebeurs Nasdaq was opnieuw het zwaarst getroffen met een verlies van 4,4 procent tot 7.245 punten. Daarmee is de index ruim in correctieniveau gesloten, namelijk meer dan 10 procent lager dan de top die op 29 augustus werd bereikt.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.