(ABM FN-Dow Jones) BE Semiconductor Industries heeft de omzet in de laatste drie maanden van 2018 vermoedelijk stevig zien dalen.

Toch zal dit voor de markt niet als een verrassing komen.

Voor het vierde kwartaal rekende Besi zelf namelijk op een omzetdaling van 20 tot 25 procent op kwartaalbasis. Volgens de toeleverancier is dit het gevolg van de gebruikelijke seizoensdip en zwakkere marktomstandigheden.

“Het is onduidelijk of de huidige omstandigheden slechts een tijdelijke pauze weerspiegelen na de grote capaciteitsopbouw in 2017 of dat het een meer traditionele neergang betreft”, zei CEO Richard Blickman bij de vorige kwartaalupdate.

Met het oog op de outlook die Besi voor het lopende kwartaal zal afgeven, hopen beleggers meer duidelijkheid op die vraag te krijgen.

Het orderboek van Besi bedroeg aan het einde van het derde kwartaal 131,7 miljoen euro, ruim 6 procent minder dan in het tweede kwartaal.

De netto kaspositie van Besi was 160,1 miljoen euro, een stijging van maar liefst 45 procent op kwartaalbasis.

In de komende drie jaar wil Besi de kosten structureel met 15 miljoen tot 20 miljoen euro verlagen.

Besi opent woensdag voorbeurs de boeken. Het aandeel noteerde dinsdagmiddag 1,9 procent lager op 21,78 euro.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.