
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan dinsdag een hogere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 1,0 procent in het groen.
Maandag sloot Wall Street nog diep in het rood met verliezen van meer dan 12 procent nadat de Federal Reserve zondagavond onverwacht de rente nog eens flink verlaagde.
Opnieuw een Black Monday op Wall Street, constateerde investment manager Simon Wiersma van ING. Sinds oktober 1987 daalde Wall Street niet zo hard, benadrukte ING.
De nervositeit blijft hoog. Zo zijn de Europese markten dinsdag nog in het groen van start gegaan, maar richting de lunch gingen deze winsten weer verloren.
Volgens macrostrateeg Sameer Goel van Deutsche Bank is de toegenomen volatiliteit deels te wijten aan het feit dat het voor beleggers onduidelijk is in hoeverre overheden bedrijven en huishoudens nu te hulp schieten.
Goel heeft er vertrouwen in dat op monetair vlak de meeste maatregelen nu wel zijn getroffen. Nu is het tijd volgens de strateeg van Deutsche Bank dat de overheden doorkomen met begrotingsmaatregelen.
Olie noteerde dinsdag in het groen. Een mei-future West Texas Intermediate steeg 1,7 procent tot 29,49 dollar, terwijl een mei-future Brent 0,9 procent duurder werd op 30,29 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,1023. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,1170 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Amazon.com is van plan om 100.000 extra werknemers in de VS in dienst te nemen nu miljoenen mensen zich in een razendsnel tempo tot online leveringen richten. Het aandeel lijkt 5 procent hoger te gaan openen.
Boeing heeft het Witte Huis gevraagd om op korte termijn in de bres te springen voor de luchtvaartsector, nu deze flink wordt geraakt door de coronacrisis. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen vragen 50 miljard dollar aan financiële hulp van de regering.
Slotstanden
De S&P 500 sloot maandag 12 procent in de min op een slotkoers van 2.386 punten. De Dow Jones index verloor 12,9 procent tot 20.189 punten en de Nasdaq daalde 12,3 procent tot 6.905 punten. Nooit eerder verloor de Nasdaq zo veel in één dag.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.