(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen stevenen donderdag af op een hogere opening. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden ruim een half uur voor de openingsbel tot 0,4 procent in het groen.

De markt haalde donderdag voorbeurs steun uit het nieuws dat de Amerikaanse president Joe Biden zijn eerste telefoongesprek heeft gevoerd met zijn Chinese evenknie  Xi Jinping sinds Biden de verkiezing heeft gewonnen. Daarnaast spelen per saldo positieve kwartaalwinsten en de geboekte vooruitgang rond het Amerikaanse stimuleringspakket ter waarde van 1,9 biljoen dollar het sentiment ook in de kaart.

“Het Amerikaans winstseizoen is werkelijk fenomenaal”, oordeelde marktanalist Daniel Morris van BNP Paribas Asset Management. “Er zijn fundamentele redenen voor aandelen om hoger te gaan”, voegde hij toe.

“Beleggers lijken blij om de ‘dips’ te blijven kopen, terwijl wordt uitgekeken naar meer Amerikaanse stimuleringsmaatregelen en verwacht wordt dat de aanhoudende aankoop van obligaties [door de Fed] de druk op aandelen zal beperken”, zei marktanalist Fawad Razaqzada van ThinkMarkets.

Wall Street sloot woensdag verdeeld, maar de Dow boekte wel weer een nieuw record, nadat Fed-voorzitter Jerome Powell zei dat hij er alles aan zal blijven doen om de Amerikanen terug aan het werk te krijgen en het risico van een op hol geslagen inflatie bagatelliseerde. Hij zei dat de Federal Reserve de Amerikaanse economie zal blijven ondersteunen door middel van lage rentes en forse aankoopprogramma’s. Hij benadrukte dat de arbeidsmarkt nog steeds tegenwind ondervindt van de coronapandemie.

Hij herhaalde ook zijn oproep voor meer overheidssteun voor de economie en zei dat monetair beleid alleen niet voldoende zal zijn om de arbeidsmarkt weer op volle kracht te krijgen.

Op macro-economisch vlak werd voorbeurs bekend dat het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten vorig week is gedaald met 19.000 naar 793.000. Daarbij werd het cijfer van een week eerder met 33.000 opwaarts bijgesteld.

De euro/dollar noteerde op 1,2149. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,2120 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,2116 op de borden.

Olie noteerde donderdag tot 0,6 procent lager.

Bedrijfsnieuws

Uber Technologies noteerde voorbeurs 1,4 procent lager, nadat het Amerikaanse taxi- en bezorgbedrijf woensdagavond een lagere kwartaalomzet rapporteerde, maar het verlies wel wist terug te dringen.

Cannabisbedrijf Tilray daalde voorbeurs 5,8 procent, nadat Reddit-WallStreetBets-beleggers het aandeel woensdag ook al 45 procent hoger zetten. De beleggers moedigden elkaar aan om van het bedrijf de volgende GameStop te maken door een short squeeze in het aandeel te creëren.

Pepsico heeft in 2020 ondanks de coronacrisis de omzet zien stijgen en stelt ook een dividendverhoging voor. De resultaten waren wel minder dan analisten hadden verwacht. Het aandeel steeg voorbeurs 0,6 procent.

Kraft Heinz heeft de omzet in het afgelopen kwartaal op jaarbasis zien oplopen en het met de winstgevendheid per aandeel beter gedaan dan voorzien. Het aandeel steeg voorbeurs 2,1 procent.

Restaurant Brands International heeft het afgelopen kwartaal een teleurstellende nettowinst geboekt, terwijl de omzet van de eigenaar van onder meer Burgre King hoger uitviel dan verwacht. Het aandeel daalde voorbeurs 3,2 procent.

Tyson Foods daalde voorbeurs 0,8 procent. Het voedingsconcern boekte het afgelopen kwartaal een aangepaste winst van 1,94 dollar per aandeel, terwijl de markt rekende op 1,49 dollar per aandeel. De omzet bedroeg 10,5 miljard dollar. Analisten rekenden op 10,9 miljard dollar.

Nabeurs volgt mediagigant Disney met cijfers.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot woensdag vlak op 3.909,88 punten. De Dow Jones index eindigde 0,2 procent in het groen op 31.437,80 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,3 procent tot 13.972,53 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.