Het bestuur van Warner Bros. Discovery (WBD) heeft het herziene vijandige bod van Paramount Skydance van $108,4 miljard afgewezen. WBD kiest voor de deal met Netflix van $82,7 miljard, die volgens het bestuur minder risico’s en meer zekerheid biedt voor aandeelhouders. Paramount’s bod zou het bedrijf belasten met een recordhoge schuld en te veel operationele risico’s.

Het Paramount-bod omvat $40 miljard eigen vermogen persoonlijk gegarandeerd door miljardair Larry Ellison en $54 miljard aan schuldfinanciering.

In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Paramount, dat lager gleed door de afwijzing:

Paramount-bod brengt hoge financiële risico’s met zich mee

Het Paramount-bod zou Warner Bros $87 miljard aan schulden opleveren en het risico op mislukking vergroten, terwijl Netflix een duidelijker financieringsplan en sterke kredietrating heeft.

Paramount biedt $40 miljard in eigen vermogen, persoonlijk gegarandeerd door Larry Ellison, en $54 miljard in schuldfinanciering.

WBD stelt dat dit de kredietwaardigheid verder zou verzwakken en de cashflow zou belasten. Het risico bestaat dat de deal niet kan worden afgerond, waardoor aandeelhouders extra kosten en onzekerheid dragen.

Het bestuur benadrukt dat Paramount “herhaaldelijk niet het beste voorstel heeft ingediend” ondanks duidelijke aanwijzingen over tekortkomingen.

Netflix daarentegen biedt meer zekerheid en minder uitvoeringrisico’s, waardoor WBD vasthoudt aan de deal met de streamingreus.

Paramount ziet kansen ondanks afwijzing

Paramount stelt dat zijn bod minder regelgevingsobstakels zou ondervinden dan de Netflix-deal. Een samengaan van Paramount en Warner Bros zou een sterke concurrent vormen voor Disney. Toch blijven aandeelhouders en analisten sceptisch over de haalbaarheid en risico’s van deze transactie.

 

Bron: Financial Times
Foto: iStock