
UniCredit heeft maandag een overnamebod van €35 miljard aangekondigd op Commerzbank, waarmee de Italiaanse bank zijn langdurige streven naar de Duitse kredietverstrekker opvoert. Het vrijwillige ruilbod, dat begin mei van start gaat, biedt 0,485 UniCredit-aandelen per aandeel Commerzbank.
In de onderstaande grafiek is het koersverloop van UniCredit weergegeven:
Strijd om Commerzbank blijft voortduren
UniCredit bezit inmiddels bijna 30% van Commerzbank en wil hiermee de wettelijke drempel van 30% in Duitsland overschrijden.
UniCredit bouwt zijn belang sinds september 2024 op via aandelen en derivaten, en CEO Andrea Orcel liet eerder weten te streven naar een volledige overname.
De raad van bestuur van Commerzbank en de Duitse overheid verzetten zich echter tegen de plannen, waarbij Berlijn, dat nog meer dan 12% van de aandelen bezit, de onafhankelijkheid van de bank wil behouden.
UniCredit benadrukt dat het bod bedoeld is om het “30%-cliff” onder de Duitse overnameregels te overbruggen en constructieve gesprekken met Commerzbank en haar aandeelhouders te bevorderen.
De bank stelt dat het bestaande belang al waardecreërend is, ongeacht het bod.
UniCredit is al actief in Duitsland via zijn dochter HypoVereinsbank, die de Italiaanse bank in 2005 overnam.
Bron: Financial Times
Foto: iStock
