
De goudprijs is maandag met ruim 1 procent gestegen doordat beleggers rekenen op vooruitgang in vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz drukte de olieprijs en verzwakte de dollar, wat goud aantrekkelijker maakte voor beleggers. Spotgoud steeg naar 4.559 dollar per ounce.
Een zwakkere dollar maakt goud goedkoper voor kopers met andere valuta. Dalende olieprijzen verlagen daarnaast de inflatieverwachtingen op financiële markten.
In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van goud:
Markt rekent op doorbraak in onderhandelingen
President Donald Trump verklaarde zaterdag dat Washington en Iran grotendeels overeenstemming hebben bereikt over een memorandum voor een vredesdeal.
De overeenkomst zou moeten leiden tot de heropening van de Straat van Hormuz.
Trump benadrukte maandag wel dat hij geen haast heeft met een definitief akkoord. Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio stelde dat de Verenigde Staten “op de een of andere manier” tot een oplossing met Iran zullen komen.
Volgens marktanalist Tim Waterer van KCM Trade zorgt de hoop op een akkoord voor druk op de olieprijzen. Dat ondersteunt de goudprijs vanuit inflatieperspectief.
Ook zilver en platina stijgen fors
Naast goud stegen ook andere edelmetalen scherp in waarde. De zilverprijs klom ruim 3 procent, terwijl platina en palladium meer dan 2 procent wonnen.
De markt houdt daarnaast rekening met het beleid van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh. Hij trad vrijdag officieel aan tijdens een periode van hoge energieprijzen en oplopende inflatiedruk in de Verenigde Staten.
Bron: CNBC
Foto: iStock
