De goudprijs is opgelopen naar het hoogste niveau sinds eind juni. Beleggers reageerden op zwakkere Amerikaanse arbeidsmarktcijfers en signalen dat de Straat van Hormuz mogelijk wordt heropend. Ook de afgenomen verwachting van een renteverhoging door de Federal Reserve gaf de goudprijs steun.

Spotgoud steeg tot 4.295 dollar per ounce en noteerde later rond 4.268 dollar. Goudfutures werden verhandeld rond 4.329 dollar per ounce. In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van goud:

Zwakke arbeidsmarkt ondersteunt goud

Uit cijfers van loonverwerker ADP bleek dat de banengroei bij Amerikaanse bedrijven in juli sterker afzwakte dan verwacht.

Daardoor achten beleggers de kans kleiner dat de Federal Reserve de rente in september verhoogt. Dat is gunstig voor goud, omdat het edelmetaal geen rente oplevert.

Daarnaast bleef de dollar onder druk. De dollarindex schommelde rond het laagste niveau in ongeveer zes weken, wat goud aantrekkelijker maakt voor internationale beleggers.

Minder spanningen in Midden-Oosten geven extra steun

Ook de geopolitieke ontwikkelingen droegen bij aan de stijging van de goudprijs. Iran meldde dat een overeenkomst met Oman over de heropening van de Straat van Hormuz dichtbij is. Dat voedde de hoop op afnemende spanningen in de regio.

Ondanks het recente herstel noteert goud nog altijd ruim 20% onder de recordstand van 5.589 dollar per ounce die eind januari werd bereikt.

Daarmee ligt de prijs nog duidelijk onder het hoogtepunt na de sterke rally eerder dit jaar.

 

Bron: CNBC
Foto: iStock