(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen stevenen dinsdag af op een lagere opening. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteren ruim een half uur voor de openingsbel tot 0,1 procent in het rood.

Daarmee zetten de Amerikaanse aandelenmarkten de neerwaartse trend van een dag eerder voort, nadat de drie belangrijkste benchmarks maandag de winsten van eerder op de dag zagen vervliegen. Op de aandelenmarkten zien we dit jaar ongewoon weinig leiders, nadat de winsten in 2017 met name gedragen werden door technologieaandelen, merkte marktanalist Michael Wilson van Morgan Stanley op. “Zelden hebben we zo’n laag leiderschap ervaren”, aldus Wilson. De analist schat dat het percentage S&P 500 sectoren die de afgelopen twee maanden gemiddeld beter presteerden dan de bredere markt op zijn laagste niveau in jaren noteerde.

Sinds het begin dit jaar noteert de S&P 500 0,4 procent lager, terwijl de Dow Jones Industrial Average 1,6 procent heeft ingeleverd, maar de Nasdaq Composite 2,5 procent steeg.

Daarnaast volgt de markt met argusogen de ontwikkelingen omtrent de internationale handelsbetrekkingen. Het Witte Huis maakte bekend dat Amerika de importheffingen op staal en aluminium voor de Europese Unie en enkele andere landen heeft uitgesteld. De EU krijgt een extra maand om met de VS tot een oplossing te komen. Ook Canada en Mexico hebben respijt gekregen tot 1 juni.

Op macro-economisch vlak staan dinsdag in de Verenigde Staten een drietal publicaties geagendeerd. Voorbeurs verschijnen de autoverkopen in april, gevolgd door de inkoopmanagersindex van de industrie en de Amerikaanse bouwuitgaven in maart.

Het zwaartepunt ligt deze week bij het rentebesluit van de Federal Reserve, dat op woensdag staat geagendeerd. Valuta-specialist Bart Hordijk merkte op dat de recente macro-data suggereren dat de inflatie richting de 2 procent doelstelling van de centrale bank beweegt. Het enige waar de centrale bank volgens Hordijk woensdag mee kan verrassen, is als zou blijken dat het beleidscomité meer begint te neigen naar vier renteverhogingen dit jaar dan drie.

Olie noteerde dinsdag in het rood. Een juni-future West Texas Intermediate daalde 0,8 procent tot 68,01 dollar, terwijl een juni-future Brent 0,6 procent goedkoper werd op 74,23 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,2030. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,2059 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,2071 op de borden.

Bedrijfsnieuws

Walt Disney en Twitter hebben een akkoord bereikt over het creëren van live content op Twitter. Dit maakten de twee bedrijven maandagavond bekend. Walt Disney noteerde in de elektronische handel voorbeurs vlak, terwijl Twitter 0,6 procent won.

Het zwaartepunt ligt dinsdag nabeurs bij de publicatie van de kwartaalcijfers van techgigant Apple. De markt is met name benieuwd hoeveel miljarden Apple zal terug laten vloeien naar de aandeelhouders van het bedrijf, nadat Apple vorig jaar 50 miljard dollar toevoegde aan zijn investor-return-programma. Het aandeel Apple noteerde in de elektronische handel voorbeurs 0,3 procent hoger.

De farmaceuten Merck en Pfizer rapporteren voorbeurs hun kwartaalresultaten. Merck noteerde voorbeurs 0,5 procent hoger, terwijl Pfizer 0,4 procent daalde.

Foto-app Snap rapporteert nabeurs kwartaalcijfers en noteerde voorbeurs 0,1 procent lager.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot maandag 0,8 procent lager op 2.648,05 punten. De Dow Jones index eindigde 0,6 procent in het rood op 24.163,15 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,8 procent tot 7.066,27 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.