(ABM FN-Dow Jones) Berenberg heeft het koersdoel voor KPN verlaagd van 3,30 naar 2,70 euro met een ongewijzigde koopaanbeveling. Dit bleek vrijdag uit een rapport van de zakenbank.

In de huidige crisis, waarin een groot beroep wordt gedaan op de infrastructuur van telecombedrijven, moeten beleggers zich volgens Berenberg vooral richten op partijen die het meest hebben geïnvesteerd in hun netwerk en actief zijn in sterke economieën.

Berenberg is van mening dat de telecomsector op korte termijn relatief veerkrachtig zal zijn, zoals ook in eerdere crises het geval was. Desondanks stelden de analisten dat hoe langer de crisis duurt, hoe onvoorspelbaarder de impact van de crisis wordt op telecombedrijven.

De analisten geven dan ook de voorkeur aan telecombedrijven met de beste netwerken en plannen om de kosten laag te houden en bovendien niet al te veel schulden op de balans hebben, in sterke economieën met goede marktstructuren.

“KPN voldoet aan al deze criteria”, aldus de marktvorsers, die daarbij ook wezen op het besluit eerder deze week van het College van Beroep dat KPN geen toegang tot zijn netwerk hoeft te verlenen aan aanbieders zonder eigen netwerk.

Wel werd het koersdoel voor KPN wat verlaagd, vanwege gemiddeld iets hogere kosten voor kapitaal.

Het aandeel KPN sloot donderdag 11,5 procent hoger op 2,18 euro.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.