Moody’s heeft de kredietrating voor Delhaize Group verhoogd van Baa3 naar Baa2 met een Stabiele outlook. Dit meldde de kredietbeoordelaar vrijdag.

 

Moody’s verhoogde de kredietrating vanwege het "sterke financiële profiel" van de Belgische grootgrutter, gestuwd door een stabiele kasstroom en een verdere verlaging van de schulden. De kredietbeoordelaar wees verder op het in juni 2014 aangekondigde Transformatieplan, dat resulteerde in een stabilisatie van de prestaties op de Belgische thuismarkt.

 

De op handen zijnde fusie tussen Delhaize en het Nederlandse Ahold stond volgens Moody’s los van de opwaardering. Deze week stemden aandeelhouders van beide ondernemingen in met een samengaan. Ook de Belgische mededingingsautoriteit gaf goedkeuring aan de voorgenomen fusie, mits een beperkt aantal winkels in België wordt afgestoten.

 

Het aandeel Delhaize Group verloor vrijdag 1,0 procent op 93,40 euro. De Bel20 sloot 0,4 procent in het groen.

 

Door: ABM Financial News.
Info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20-26 28 999

 

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.