(ABM FN-Dow Jones) Met de goedkeuring van de Noorse regering is de kans aanzienlijk gestegen dat Euronext de overname van de Noorse effectenbeurs Oslo Børs VPS zal kunnen afronden, stelt UBS maandag.

De bank denkt dat de overname positief is, maar handhaaft zijn verkoopadvies en koersdoel van 49,00 euro, omdat de impact van de uitbreiding door beleggers al in de koers zou zijn verwerkt.

Analist Michael Werner van UBS verwacht dat Oslo Børs 13 tot 17 procent aan de winst per aandeel van Euronext kan toevoegen, maar dat komt vooral doordat de pan-Europese organisatie de overname met cash kan betalen. De operationele synergieën zijn slechts 2 à 6 procent. De waardevermeerdering door de overname is daarmee beperkter dan men kan denken, volgens UBS.

UBS waardeert het aandeel Euronext inclusief de Noorse beurs op 54,00 euro maar houdt vooralsnog vast aan het koersdoel van 49,00 euro.

Het verkoopadvies blijft staan, omdat het aandeel dit jaar tot nu toe al met 19 procent is gestegen, hoewel de analistenverwachtingen voor de winst per aandeel in 2019 in dezelfde periode met 4 procent zijn gedaald. Deze hoge waardering hangt volgens UBS samen met een anticipatie op een geslaagde Noorse deal.

Het aandeel Euronext noteerde maandag 1,5 procent hoger op 60,95 euro op een rood Damrak.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.