
(ABM FN-Dow Jones) Jefferies blijft positief over het aandeel ING, dat het dit jaar slecht doet op de beurs, omdat de resultaten vanaf het vierde kwartaal zouden moeten verbeteren door de integratie in België. Dat stelde het analistenhuis dinsdag in een rapport.
Jefferies verwacht dat de winst van de bankgroep dit jaar door de dinsdag bekendgemaakte juridische schikking 12 procent lager uitvalt dan aanvankelijk voorzien, en is daarmee iets somberder dan de consensus. Voor 2019 en 2020 is Jefferies echter aanzienlijk positiever gestemd dan de consensusverwachting. De analist ziet de bank nog steeds voorop lopen in Europa dankzij de vroege investeringen in digitaal bankieren.
Het aandeel ING werd sinds het begin van het jaar 25 procent minder waard, door een reeks factoren: de vruchten van de kostenbesparingen bij de retailbank in de thuismarkt laten langer op zich wachten, ING heeft een relatief grote blootstelling aan de economische problemen in Turkije en tot slot dreigde een boete voor het slecht monitoren van klanten op criminele activiteiten. Alle drie zijn volgens de analist inmiddels ingeprijsd.
Daarbij zou het zicht op de winstontwikkeling bij ING moeten opklaren nu het schikkingsbedrag rond de klantenmonitoring bekend is. Het bedrag van 775 miljoen euro is weliswaar hoger dan verwacht, maar brengt volgens ING het dividendbeleid niet in gevaar. Jefferies ziet een kans dat het dividend op 0,67 euro per aandeel kan worden gehandhaafd, waar de markt nu gemiddeld nog op 0,68 euro rekent.
Als ING zich gedwongen moet terugtrekken uit Turkije, loopt 951 miljoen euro aan eigen vermogen en 9 procent van de boekwaarde van ING gevaar en kan de kapitaalbuffer met 110 basispunten dalen, becijferde Jefferies.
Analist Maxence Gouvello du Timat handhaafde het koopadvies met een koersdoel van 19,20 euro. Dit biedt inmiddels een opwaarts potentieel van 66 procent.
Het aandeel ING stond dinsdag op een rode beurs 2,3 procent lager op 11,41 euro.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.