
(ABM FN-Dow Jones) VolkerWessels zal donderdag voorbeurs voor het eerst als beursgenoteerde onderneming zijn halfjaarrapportage publiceren. Analisten van ABN AMRO merkten op dat het bouwbedrijf nog geen goed vergelijkbare halfjaarcijfers over 2016 beschikbaar heeft gesteld. Ze gaan uit van een operationeel resultaat (EBITDA) van 94,6 miljoen euro ofwel 36 procent van het verwachte totale jaarresultaat over 2017. De analisten merkten daarbij op dat de consensus onder vijf Nederlandse handelaren uitkomt op een EBITDA van 101 miljoen euro. ABN AMRO heeft op het bouwbedrijf een koopadvies met een koersdoel van 29,00 euro. Ze meldden in de toelichting dat het bedrijf goed gepositioneerd is om te profiteren van de groeiende bouwmarkten, die moet leiden tot verdere omzetstijging van gemiddeld 5,5 procent in de jaren tot 2020, margegroei en een sterke kasinstroom.
Analist Alejandra Pereda van Morgan Stanley sprak ook van sterke marge-ontwikkeling en kasinstroom. Net als de collega’s van ABN AMRO sprak ook Pereda van een sterke positie in groeiende bouwmarkten in Nederland, Noord-Amerika, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland. Ze merkte op dat het management zich heeft gecommitteerd aan een hoge dividend pay-out en dat tezamen met gunstige cyclische ontwikkelingen in de markten waar het concern actief is, resulteert dat in één van de aantrekkelijkste investeringsmogelijkheden in de bouwsector, meldde de marktvorser. Ze voegde toe dat VolkerWessels vooral een sterke positie heeft in de groeiende woningbouwmarkten in Nederland en Duitsland. Volgens de analist wordt het aandeel ten opzichte van sectorgenoten ondergewaardeerd. Morgan Stanley houdt op VolkerWessels Overwogen als advies met een koersdoel van 28,00 euro, waarop nog een opwaarts potentieel zit van 15 procent.
Op een groen Damrak noteerde het aandeel VolkerWessels woensdag 0,3 procent lager 25,12 euro
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.