
(ABM FN-Dow Jones) Aperam heeft in de laatste drie maanden van 2018 de winstontwikkeling stevig onder druk zien staan. Dit verwachten analisten die bijdroegen aan de bedrijfsconsensus.
De analisten rekenen voor het afgelopen vierde kwartaal gemiddeld op een EBITDA van 86 miljoen euro. Dit was in het derde kwartaal nog 123 miljoen euro. In het laatste kwartaal van 2017 ging het om een EBITDA van 154 miljoen euro.
Bij de cijfers over het derde kwartaal in oktober waarschuwde de fabrikant van roestvast staal al dat de EBITDA in het vierde kwartaal zou dalen.
Recent verlaagde Goldman Sachs het koersdoel voor het aandeel Aperam van 44,00 naar 31,50 euro.
Afgelopen jaar stonden de prijzen voor roestvast staal in Europa onder druk, gaven de analisten van Goldman aan. De voorraden waren hoog als gevolg van de toegenomen import, de toeslagen daalden, en de vraag was zwakjes. De prijsdruk zal op korte termijn volgens de bank vermoedelijk aanhouden. Dit zal de winstontwikkeling in het eerste kwartaal raken, voorspelden de analisten.
Maatregelen van de Europese Unie zullen het probleem van de stijgende importen echter tegengaan, aldus Goldman. En ook de prijzen zullen hiervan profiteren.
Aperam publiceert 6 februari de kwartaalcijfers. Het aandeel daalde maandag 0,6 procent naar 26,69 euro.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.