
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een hogere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 0,1 procent in het groen.
Voor vrijdag staat er weinig bedrijfsnieuws op de agenda en ook op geopolitiek niveau is er weinig beweging. De Amerikaanse futures laten dan ook geen grote uitslagen zien.
De Amerikaanse vice-president Mike Pence gaf donderdag in Washington aan dat hij hoopvol gestemd is over de afloop van de onderhandelingen over een handelsakkoord met China.
Wel is Pence kritisch over de stellingname van Beijing inzake de situatie in Hong Kong en de behandeling door de Chinese regering van moslim-minderheden.
Pence deed zijn uitspraken in een toespraak in Washington waarin hij stelde dat de Amerikaanse president Donald Trump er vertrouwen in heeft dat China binnenkort een deal wil sluiten en dat de Verenigde Staten voorstander zijn van een open markt en een eerlijke handelsrelatie.
Hoofd beleggingen Larry Adam van Raymond James & Associates gaf aan dat de bedrijfscijfers de belegger nog niet hebben weten te overtuigen. “Hoewel de bedrijven gemiddeld de verwachting wel met 2,9 procent hebben overtroffen, blijft dit wel achter bij het gemiddelde van bijna 5 procent van de afgelopen jaren, aldus Adam.
“We zien tekenen van zwakte”, ging Adam verder, verwijzend naar een wereldwijde productievertraging die bedrijven als 3M nog steeds pijn doet. “De groei is duidelijk aan het verzwakken, door de aanhoudende effecten van de handelsoorlog tussen de VS en China.”
Later op de dag zal de Universiteit van Michigan de definitieve resultaten publiceren van het consumentenvertrouwen in de maand oktober.
Olie noteerde vrijdag vlak.
De euro/dollar noteerde op 1,1113. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,1107 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,1100 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Amazon heeft in het derde kwartaal van dit jaar voor het eerst in meer dan twee jaar minder winst geboekt, mede vanwege investeringen in 24-uurs bezorging en andere groei-initiatieven. Dit werd donderdag nabeurs bekend. In het afgelopen kwartaal kwam de winst uit op 2,1 miljard dollar, of 4,23 dollar per aandeel, op een omzet van 69,98 miljard dollar. Analisten geraadpleegd door FactSet hielden rekening met een winst per aandeel van 4,59 dollar op een omzet van 68,83 miljard dollar. Het aandeel lijkt bijna 6 procent lager te gaan openen.
Visa heeft in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar meer winst dan verwacht geboekt, terwijl de omzet conform verwachting was. De aangepaste winst per aandeel steeg van 1,21 dollar tot 1,47 dollar. Analisten geraadpleegd door FactSet hielden rekening met 1,43 dollar. De koers opent vermoedelijk hoger.
Intel heeft in het derde kwartaal van dit jaar minder winst geboekt, maar verhoogde wel opnieuw de outlook voor heel het jaar. In het afgelopen kwartaal boekte Intel een aangepaste winst van 1,35 dollar per aandeel tegenover 1,40 dollar per aandeel in dezelfde periode een jaar eerder. Analisten geraadpleegd door FactSet hielden rekening met een aangepaste winst van 1,23 dollar per aandeel. Ook de omzet was hoger dan verwacht. De openingsindicatie ligt ruim 4 procent hoger.
Gilead Sciences heeft in het derde kwartaal van dit jaar grofweg aan de verwachtingen voldaan. Dit bleek donderdag uit de kwartaalcijfers van de partner van Galapagos.
Slotstanden
De toonaangevende S&P 500 index sloot donderdag 0,2 procent hoger op 3.010,29 punten. De Dow Jones index eindigde 0,1 procent in het rood op 26.805,53 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 8.185,80 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.