(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan maandag een hogere opening tegemoet, dankzij optimisme over extra stimuleringsgelden van de Amerikaanse regering en de uitrol van het vaccinatieprogramma tegen het coronavirus.

Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 0,8 procent in het groen.
 
Zondag gaven leiders van beide partijen in het Amerikaanse Congres signalen af dat zij bereid zijn om compromissen te sluiten op knelpunten die al maanden in de weg staan van een nieuw stimuleringspakket voor de Amerikaanse economie.

“In Amerika gaat het allemaal om overheidssteun”, zei Justin Oneukwusi van Legal & General. “De markten hebben dat deels ingeprijsd en geloven dat het gaat komen.”

Intussen is Pfizer begonnen met de distributie van zijn coronavaccin in de Verenigde Staten, vanuit een fabriek in Michigan. De eerste inentingen zouden maandag al kunnen worden gedaan, wat leidt tot optimisme bij beleggers dat het niveau van besmettingen kan worden teruggedrongen door de vaccinaties in de komende maanden, zodat de beperkingen op sociale en bedrijfsactiviteiten kunnen worden opgeheven. Dit zou de vooruitzichten voor veel bedrijven die geraakt zijn door de pandemie sterk verbeteren.

Het vaccin “geeft meer zekerheid rond de winsten van 2021 en 2022, omdat er minder kans op een lockdown is”, zei Onuekwusi.

In Europa zijn beleggers intussen hoopvol dat de Britten en de EU een handelsdeal zullen sluiten, nadat beide partijen verklaarden een deadline van zondag te negeren en verder te willen onderhandelen. Voor het nieuwe jaar moet er een akkoord liggen om het gevreesde ‘no deal’ scenario te vermijden.

Olie werd duurder. Een januari-future West Texas Intermediate steeg 1,2 procent tot 47,17 dollar, terwijl een februari-future Brent 1,4 procent duurder werd op 50,62 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,2102. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er 1,2117 op de borden.

Bedrijfsnieuws

AstraZeneca uit Londen neemt het Amerikaanse Alexion Pharmaceutical over voor 39 miljard dollar in contanten en aandelen. Hiermee versterkt het Brits-Zweedse farmaciebedrijf zich in het gebied van geneesmiddelen tegen zeldzame ziektes.

AstraZenaca heeft een coronavaccin ontwikkeld dat binnen enkele weken een noodvergunning kan krijgen voor een vaccinatieprogramma in het VK en Europa.

Pfizer is begonnen met de distributie van zijn coronavaccin in de VS naar 145 locaties over het gehele land.

Nio zal 68 miljoen nieuwe American depositary shares uitgeven voor 39,00 dollar per stuk. Dit maakte de Chinese bouwer van elektrische auto’s met een notering op de New York Stock Exchange maandag bekend. Het aandeel opent vermoedelijk 6 procent lager.Reddit neemt Dubsmash over. Dubsmash is actief op de markt voor videofilmpjes gemaakt door gebruikers, net als de razend populaire Chinese app TikTok. Het is de eerste overname voor het vijftien jaar oude internetplatform Reddit.

Activistisch aandeelhouder Elliott heeft een belang opgebouwd in Public Storage, een bedrijf dat opslagruimte aanbiedt, en een marktwaarde heeft van 38 miljard dollar. Elliott wil zes directieleden benoemen om veranderingen in het bedrijf door te voeren.

Slotstanden

Wall Street sloot vrijdag overwegend lager. De S&P 500 eindigde 0,1 procent in het rood op 3.663,46 punten en de Nasdaq sloot 0,2 procent in de min op een slot van 12.377,87 punten. De Dow Jones index steeg 0,2 procent op 30,046,37 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.