(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan woensdag vermoedelijk een hogere opening tegemoet, na stevige dalingen op maandag en dinsdag, terwijl de dollar weer ver boven 1,24 euro noteerde.

Futures op de toonaangevende S&P 500 index handelde rond lunchtijd tot 0,3 procent in het groen.

“Na de State of the Union van president Trump, is er later vandaag een ander belangrijk moment voor de dollar”, merkte directeur Stephen Davie van ADS Securites woensdag op, refererend aan het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve. “De dollar was gisteren gedurende de dag lager, maar de saaie toespraak van Trump pakte uiteindelijk veel beter uit dan verwacht, omdat algemeen het risico werd ervaren dat Trump de vrees voor een handelsoorlog met China zou doen oplaaien”, aldus de marktvorser. “Analisten verwachten dat voorzitter Janet Yellen op haar laatste vergadering stevige taal naar de markt zal uitspreken”, zo vervolgde Davie.

De Amerikaanse president Donald Trump prees afgelopen nacht tijdens zijn eerste State of the Union de economische progressie en de stijgende aandelenmarkten geprezen, maar hij waarschuwde ook voor de aanhoudende dreiging die Noord-Korea vormt. “Grofweg was het een opsomming van de successen van afgelopen jaar en een korte uiteenzetting van zijn visie voor de toekomst”, aldus analisten van Rabobank. Trump riep de Republikeinen en Democraten op samen te werken op het vlak van infrastructuur en immigratie. Trump wil 1,5 biljoen dollar investeren in Amerikaanse infrastructuur. “Om eerlijk te zijn, de markt negeerde de speech”, aldus marktanalist James Hughes van Axitrader.

Op macro-economisch gebied bleek onder meer dat de Japanse industrie in december flink meer heeft geproduceerd dan de maand ervoor en dat in China de industrie in januari iets minder hard is gegroeid, maar de dienstensector het juist iets beter deed.

De werkloosheid in de eurozone maakte in december een pas op de plaats, terwijl de consumentenprijzen in de eurozone in januari iets minder hard zijn gestegen dan in december.

Vanmiddag volgens onder meer de wekelijkse olievoorraden in de VS, het Amerikaanse banenrapport van loonstrookverwerker ADP over janauari, en de Amerikaanse arbeidskosten in het vierde kwartaal. 

Olie noteerde woensdag in het rood. Een maart-future West Texas Intermediate daalde bijna 0,6 procent tot 64,14 dollar, terwijl een april-future Brent ook 0,6 procent goedkoper werd op 68,13 dollar. 

De euro/dollar noteerde op 1,2XXX. Bij sluiting van de handel op dinsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,2390 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,2394 op de borden.   

Bedrijfsnieuws

Het aandeel Advanced Micro Devices noteerde woensdag XXXX. Het bedrijf heeft het vierde kwartaal van 2017 met winst afgesloten en wist daarmee ook in heel 2017 zwarte cijfers te schrijven, bleek dinsdagavond nabeurs uit de resultaten van de fabrikant van halfgeleiders en videokaarten. Op kwartaalbasis daalde de omzet van ruim 1,6 miljard naar krap 1,5 miljard dollar. In lijn met de dalende omzet op kwartaalbasis, daalde de nettowinst van 71 miljoen naar 61 miljoen dollar. In heel 2017 realiseerde AMD een omzet van 5,3 miljard dollar, ruim een miljard dollar meer dan in 2016 of een stijging van 25 procent. Dit leverde een nettowinst op van 43 miljoen dollar, tegenover bijna een half miljard dollar verlies een jaar eerder. Voor het lopende kwartaal mikt AMD op een omzet van circa 1,55 miljard dollar.

Blackstone bereikte met Reuters overeenstemming over een deelneming van 55 procent in de tak Financial & Risk, maakten de twee ondernemingen dinsdagavond nabeurs bekend, nadat Reuters maandag al bevestigde met Blackstone in gesprek te zijn. Met de deal wordt de betreffende divisie, in 2017 goed voor een omzet van circa 6 miljard dollar, gewaardeerd op ongeveer 20 miljard dollar. De nieuwsdienst van Reuters is geen onderdeel van de transactie. Reuters zal de opbrengsten van de deal met Blackstone gebruiken om te investeren in de divisies Legal en Tax & Accounting, schulden af te lossen en eigen aandelen in te kopen. Het aandeel Reuters noteerde XXXXX, Blackrock XXXXXX.

Later vandaag volgt nog een hele reeks kwartaalrapportages van Amerikaanse bedrijven, waaronder die van Facebook, Microsoft, Boeing, AT&T en Mondelez.

Slotstanden

Wall Street sloot dinsdag opnieuw met verlies, en de verliezen waren ook nog eens groter dan op maandag. De Dow Jones index daalde 1,4 procent naar 26.076,89 punten, de breder samengestelde S&P 500 index verloor 1,1 procent en eindigde op 2.822,43 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,9 procent in op 7.402,48 punten.

Door: ABM Financial News.

info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.