
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan vrijdag een lagere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 0,7 procent in het rood.
Wall Street kwam donderdag in de tweede helft van de handelsdag in een vrije val terecht, nadat de Amerikaanse president Donald Trump een verhoging van de importtarieven op staal en aluminium aankondigde.
“De dalingen in de handel voorbeurs suggereren dat beleggers nog steeds enigszins geschrokken zijn van het nieuws dat hij volgende week de staal- en aluminium-importtarieven zal implementeren van achtereenvolgens 25 procent en 10 procent”, aldus marktvolgers.
“Markten zijn duidelijk bezorgd dat Trump’s voorstel om tarieven op te leggen, vergelding uit andere landen of handelsblokken zal uitlokken, wat het begin van een handelsoorlog zou kunnen zijn”, aldus een strateeg van Rabobank.
Dat deze zorg niet volledig ongegrond is, bewees Trump met de tweet: “Wanneer een land (de Verenigde Staten) miljarden dollar verliest aan de handel met vrijwel elk land waarmee het zaken doet, zijn handelsoorlogen goed en makkelijk te winnen.”
Op macro-economisch vlak staan vrijdag twee publicaties geagendeerd. De ISM New York-index van februari en het Amerikaans consumentenvertrouwen, gemeten door de universiteit van Michigan, van februari staan dinsdag gepland.
Olie noteerde vrijdag vlak. Een april-future West Texas Intermediate noteerde vlak op 60,98 dollar, terwijl een mei-future Brent noteerde tevens vlak op 63,86 dollar.
De euro/dollar noteerde rond het middaguur op 1,2318. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,2260 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,2264 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Aandelen van Amerikaanse staal en aluminiumproducenten noteerden in de elektronische handel nabeurs hoger. Nucor won in de elektronische handel nabeurs 0,8 procent en Century Aluminium steeg 0,9 procent, na achtereenvolgens 3,3 procent en 7,5 procent hoger gesloten te zijn. US Steel sloot donderdag 5,8 procent hoger.
Slotstanden
De toonaangevende S&P 500 index sloot donderdag 1,3 procent lager op 2.677,67 punten. De Dow Jones index eindigde 1,7 procent in het rood op 24.608.98 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 1,3 procent tot 7.180,56 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.