(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan dinsdag vermoedelijk een lagere opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden rond lunchtijd tot 0,2 procent in het rood.

Daarmee houdt Wall Street de neerwaartse trend van een dag eerder vast, in reactie op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en zijn belangrijkste handelspartners, zoals de Europese Unie en China. De Dow sloot maandag 328 punten lager, de sterkste daling op dagbasis sinds 29 mei en voor het eerst in 501 opeenvolgende handelsdagen dat de index onder het 200-daags gemiddelde dook.

“Trump’s agenda op protectionistisch vlak bedreigt de Amerikaanse en wereldwijde economische groei. Economen wereldwijd uiten hun bezorgdheid dat een wereldwijde handelsoorlog de Verenigde Staten in een recessie zou kunnen drijven, terwijl beleggers in reactie risico mijden”, zei marktanalist Konstantinos Anthis van ADS Securities.

Op macro-economisch vlak staan dinsdag twee publicaties geagendeerd in de Verenigde Staten. Voorbeurs verschijnt de S&P Case-Shiller huizenprijsindex van april, gevolgd door het consumentenvertrouwen van juni, gemeten door Conference Board.

Olie noteerde dinsdag in het rood. Een augustus-future West Texas Intermediate daalde 0,4 procent tot 67,85 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,1666. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1696 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,1704 op de borden.

Bedrijfsnieuws

Harley-Davidson steeg in de elektronische handel nabeurs 0,6 procent. Voorbeurs was nog geen handel in het aandeel. De motorfabrikant meldde maandag dat de tarieven van de Europese Unie op de motorfietsen van het bedrijven zijn gestegen van 6 procent naar 31 procent, waardoor de prijs van de gemiddelde motor met 2.200 dollar stijgt. Het concern meldde de groothandelsprijzen aan dealers niet te verhogen omdat dit een “onmiddellijk en duurzaam nadelig effect” zou hebben.

Huizenbouwer Lennar won voorbeurs 9,0 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Lennar behaalde in het afgelopen kwartaal een omzet van 5,5 miljard dollar, hetgeen flink meer was dan de 3,3 miljard dollar een jaar eerder. Daardoor steeg de nettowinst van 214 miljoen naar 310 miljoen dollar. CEO Stuart Miller schreef de resultaten toe aan “aanhoudend sterke fundamenten in de huizenmarkt”. Daarbij werden zorgen over oplopende rentes en bouwkosten weggenomen door de lage werkloosheid en stijgende lonen. Miller verwacht dat Lennar de sterke prestaties ook in de tweede jaarhelft een vervolg zal weten te geven.

GE steeg 3,1 procent. Het concern is van plan de gezondheidszorgdivisie af te splitsen en zijn belang in oliedienstverlener Baker Hughes van de hand te doen, zo meldde The Wall Street Journal dinsdag.

Salesforce.com noteerde vlak, na het nieuws dat medewerkers naar verluidt een petitie hebben ondertekend met de vraag aan CEO Marc Benioff om de contracten van het softwarebedrijf met de Amerikaanse douane- en grensbewaking opnieuw te evalueren, gezien het recente optreden van de regering Trump aan de Amerikaanse grens.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot maandag 1,4 procent lager op 2.717,07 punten. De Dow Jones index eindigde 1,3 procent in het rood op 24.252,80 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 2,1 procent tot 7.532,01 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.