(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse futures noteerden vrijdag rond het middaguur licht hoger. Futures op de toonaangevende S&P 500 index werden rond lunchtijd tot 0,3 procent in het groen verhandeld.

Met een hogere opening in het verschiet lijkt de Dow Jones Index de opwaartse trend van de zes voorgaande handelsdag vast te houden en af te koersen op zeven opeenvolgende handelsdagen met winst. Goed ontvangen Amerikaanse inflatiedata droegen donderdag bij aan de stijgende aandelenmarkten, terwijl de lagere obligatierente en een zwakke dollar ook hun steentje bijdroegen.

“De belangrijkste vraag op dit moment is of beleggers van plan zijn hun winsten te pakken, waardoor de greenback enigszins onder druk kan komen te staan, maar wat nog belangrijker is, is de vraag of een eventuele daling op de aandelenmarkt geïnterpreteerd wordt als een mooi instapmoment”, aldus marktanalist Konstantinos Anthis van ADS Securities.

Op macro-economisch vlak staan vrijdag in de Verenigde Staten een tweetal publicaties geagendeerd. Voorbeurs verschijnen de import- en exportprijzen in april, gevolgd door voorlopige vertrouwensdata van de Universiteit van Michigan.

St. Louis Fed-voorzitter James Bullard geeft vrijdag een speech over het monetair beleid voor de Kamer van Koophandel in Springfield.

De euro/dollar noteerde op 1,1949. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1907 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,1915 op de borden.

Olie noteerde vrijdag in het groen. Een juni-future West Texas Intermediate steeg 0,3 procent tot 71,54 dollar, terwijl een juli-future Brent 0,1 procent duurder werd op 77,49 dollar.

Bedrijfsnieuws

The Trade Desk kan vrijdag waarschijnlijk rekenen op de aandacht van beleggers. Het platform voor het beheer van digitale advertentiecampagnes rapporteerde donderdag beter dan verwachte resultaten. Het concern meldde dat de streaming van tv-reclame het eerste kwartaal op jaarbasis met bijna 2.000 procent is gestegen. Het aandeel noteerde in de elektronische handel voorbeurs bijna een kwart hoger.

Nvidia verloor voorbeurs 1,4 procent, hoewel de chipproducent donderdag laat beter dan verwachte resultaten rapporteerde.

Dropbox noteerde voorbeurs 4,1 procent lager. De online data opslagaanbieder rapporteerde donderdag laat echter beter dan verwachte winst- en omzetcijfers over het afgelopen kwartaal. De cijfers waren evenwel niet zo sterk als Wall Street had gehoopt.

Apple en Goldman Sachs kunnen mogelijk rekenen op de aandacht van beleggers, nadat The Wall Street Journal meldde dat de twee bedrijven zich voorbereiden op de lancering van een nieuwe gemeenschappelijke creditcard. Apple noteerde voorbeurs 0,2 procent lager. Voorbeurs was er nog geen handel in het aandeel Goldman Sachs.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot donderdag 0,9 procent hoger op 2.723,07 punten. De Dow Jones index eindigde 0,8 procent in het groen op 24.739,53 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,9 procent tot 7.404,97 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.