
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen konden vrijdag geen richting vinden en sloten bijna onveranderd.
De toonaangevende S&P 500 index sloot vlak op 2.913,98 punten. De Nasdaq eindigde fractioneel hoger op 8.046,35 punten, terwijl de Dow Jones eveneens fractioneel hoger sloot op 26.458,31 punten.
Tesla trok vrijdag opnieuw de aandacht, vanwege een aanklacht van beurswaakhond SEC tegen CEO Elon Musk van de fabrikant van elektrische auto’s. Dit zorgde voor een koersval van het aandeel met bijna 14 procent.
De handel op Wall Street is de afgelopen week weinig volatiel geweest. Er was weinig bedrijfsnieuws dat de markt in beweging bracht.
De Amerikaanse beurzen sloten vrijdag wel een uitstekend kwartaal af. Over de afgelopen drie maanden is de S&P index meer dan 7 procent gestegen. Dit is de grootste kwartaalwinst sinds het vierde kwartaal van 2013. De Dow Jones stond op kwartaalbasis 9 procent hoger. Zowel de S&P als de Dow Jones is van de afgelopen twaalf kwartalen elf kwartalen hoger geëindigd. De Nasdaq stond op kwartaalbasis 7 procent in de plus. De techbeurs heeft al negen kwartalen achtereen winst geboekt.
Ryan Detrick, marktstrateeg bij LPL Financial, verwacht meer vuurwerk in oktober. “Oktober is bekend door zijn beurscrashes in 1929, 1987 en 2008, maar over het algemeen doet Wall Street het in deze maand niet slecht. Het is wel een heel volatiele maand. Oktober kan de deur openen naar een heel sterk kwartaal, gedreven door de derdekwartaalcijfers van bedrijven”, aldus Detrick.
De markt volgde met argusogen de ontwikkelingen rond Brett Kavanaugh, de kandidaat van president Donald Trump voor het Hooggerechtshof. De Amerikaanse Senaatscommissie voor Justitie zal rechter Kavanaugh nu aan de voltallige Senaat voordragen als kandidaat voor het Hooggerechtshof. De conservatieve Republikein verdedigde zich in een hoorzitting tegen beschuldigingen van aanranding. Het was tot op het laatste moment onduidelijk of Kavanaugh zou worden voorgedragen.
De ontwikkelingen in Italië hadden nog geen merkbaar effect op Wall Street. De Italiaanse regering presenteerde donderdagavond een ontwerpbegroting, waarbij het begrotingstekort hoger was dan de markt had verwacht. Hierop sloot de Italiaanse beurs fors lager. “Italië is sinds een aantal weken een bron van zorg en als de situatie verder verslechtert, zal de markt daarop negatief reageren”, stelde Adam Sarhan, analist van 50 Park Investments. “Het grote probleem is de mogelijke verspreiding naar andere landen. Als dat het geval is, zou dit een recessie kunnen veroorzaken. Het zal de economische groei in de eurozone afbreken en dat heeft een negatief effect op de Amerikaanse multinationals”, meent Sarhan.
Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is in september gestegen, zo bleek vrijdag uit definitieve cijfers van Thomson Reuters en de Universiteit van Michigan.
De index voor het consumentenvertrouwen steeg van 96,2 in augustus tot 100,1 in september. Uit een voorlopig cijfer bleek eerder een indexniveau van 100,8.
De bedrijvigheid rond de regio Chicago in de Verenigde Staten is in september duidelijk minder hard gegroeid. De inkoopmanagersindex daalde van 63,6 in augustus naar 60,4 deze maand.
De persoonlijke inkomens en bestedingen van de gemiddelde Amerikaan zijn in augustus gestegen, grofweg in een zelfde tempo als een maand eerder. De inkomens stegen met 0,3 procent, in vergelijking met een stijging van eveneens 0,3 procent een maand eerder.
Olie noteerde vrijdag flink hoger. Een november-future West Texas Intermediate noteerde 1,9 procent in het groen op 73,41 dollar, terwijl voor een december-future Brent 82,86 dollar moest worden neergeteld, een winst van 1,8 procent.
De euro/dollar noteerde op 1,1611. Bij het sluiten van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1618 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,1641 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Tesla sloot 13,9 procent lager, na het nieuws donderdag laat dat de Amerikaanse toezichthouder, de Securities and Exchange Commissio, CEO Elon Musk van Tesla aanklaagt vanwege fraude. De klacht, ingediend bij de federale rechtbank in het zuidelijke district van New York, betreft de tweet van Musk enkele weken geleden, waarin hij beweerde dat hij van plan was om het bedrijf van de beurs te halen. Hij meldde tevens de financiering al rond te hebben. “In werkelijkheid had Musk de verkoopvoorwaarden, inclusief de prijs, niet eens besproken, laat staan bevestigd, met welke bron dan ook”, luidt de aanklacht.
Facebook gaf 2,6 procent prijs. Het internetbedrijf maakte bekend dat het een veiligheidslek heeft gevonden, die bijna 50 miljoen accounts heeft getroffen.
J.C. Penney verloor 4,1 procent, na het nieuws dat CFO Jeffrey Davis per 1 oktober aftreedt.
BlackBerry steeg 11,7 procent. Het Canadese techbedrijf heeft in het afgelopen kwartaal een lagere omzet behaald dan een jaar eerder, maar onder de streep werden zwarte cijfers geschreven.
Doe-het-zelf-keten Lowe’s won 0,3 procent, nadat SunTrust het advies verhoogde naar Kopen en tevens het koersdoel bijstelde van 110 naar 138 dollar.
Applied Optoelectronics verloor 13 procent, nadat het concern zijn omzetverwachting voor het derde kwartaal neerwaarts bijstelde
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.