
Morgan Stanley overtrof in het derde kwartaal de verwachtingen met een nettowinst van $4,6 miljard, vooral dankzij een sterke aandelenhandel. Voor het eerst sinds 2022 was het bedrijf winstgevender dan rivaal Goldman Sachs op dit gebied. Dit resultaat komt door een opleving van kernactiviteiten op Wall Street, waaronder investment banking en trading.
De focus ligt op Morgan Stanley’s groei in aandelenhandel en vermogensbeheer.
In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Morgan Stanley, dat hoger sprong door de resultaten:
Groei in investment banking en vermogensbeheer
Morgan Stanley zag zijn investment banking-omzet met 44% stijgen tot $2,1 miljard, vergelijkbaar met Goldman Sachs’ $2,7 miljard. CFO Sharon Yeshaya noemt de pijplijn en backlog van deals ‘recordhoog’.
De vermogensbeheerdivisie presteerde eveneens sterk met $81 miljard aan netto nieuwe activa, meer dan de verwachte $67 miljard.
De omzet is bijna gelijk verdeeld tussen investment banking en vermogensbeheer.
Morgan Stanley had traditioneel een leidende positie in aandelenhandel, maar verloor die aan Goldman na verliezen door Archegos Capital:
Onder CEO Ted Pick is het bedrijf bezig deze positie terug te winnen.
De sterke resultaten komen tegelijk met die van andere grote banken zoals Bank of America, dat ook investeringsbankactiviteiten zag groeien.
Bron: Financial Times
Foto: iStock