De olieprijzen daalden woensdag fors nadat de Amerikaanse vicepresident JD Vance de verkiezingsverliezen van de Republikeinen in verband bracht met de oorlog tegen Iran. Beleggers speculeren dat de verkiezingsuitslag president Donald Trump onder druk zet om een diplomatieke oplossing voor het conflict te zoeken.

In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van olie:

Olieprijzen dalen fors

De Amerikaanse olieprijs West Texas Intermediate (WTI) daalde met 7% tot 89,40 dollar per vat. Brentolie, de internationale benchmark, verloor bijna 8% en zakte naar 95,41 dollar per vat.

De prijzen staan deze week al onder druk. De olie-futures zijn inmiddels meer dan 14% gedaald, nadat Amerikaanse en Iraanse functionarissen aangaven open te staan voor een diplomatieke oplossing.

Volgens Vance heeft de oorlog met Iran bijgedragen aan de verkiezingsnederlaag van de Republikeinen. De Democraten kunnen hierdoor meer druk uitoefenen op Trump om het conflict te beƫindigen, dat de energievoorziening verstoort en brandstofprijzen opdrijft.

Beleggers rekenen op diplomatieke oplossing

Beleggers lijken erop te anticiperen dat Trump door de verkiezingsuitslag meer ruimte zal zoeken voor onderhandelingen met Iran.

Trump heeft voorlopig geen plannen voor een nieuwe aanval op Iran. Beleggers rekenen daardoor steeds meer op diplomatieke onderhandelingen, terwijl de olieprijzen in oktober nog ruim 10% stegen door zorgen over verdere escalatie.
Bron: CNBC
Foto: iStock