
Target rapporteerde een grotere daling in vergelijkbare verkopen dan verwacht en verlaagt de bovengrens van zijn jaarlijkse winstverwachting. Het Amerikaanse winkelbedrijf investeert $1 miljard extra in winkelrenovaties en digitale verkoop om klanten te trekken die door inflatie minder besteden. De maatregelen moeten de dalende verkopen tijdens het vakantieseizoen compenseren.
In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Target, dat nog lager gleed:
Nieuwe strategie en investeringen onder CEO Fiddelke
Deze stappen zijn onderdeel van de strategie van nieuwe CEO Michael Fiddelke om Target weer winstgevend en efficiënt te maken.
Target test een nieuw operationeel model in 35 markten, waarbij winkels online bestellingen deels afhandelen. Alleen geselecteerde locaties picken en verpakken online orders. Andere winkels doen dit niet meer.
In winkels versnellen digitale tools taken zoals aanvullen en uitladen. Medewerkers hebben zo meer tijd om klanten te helpen.
Online gebruikt Target een AI-gestuurde cadeauzoeker tijdens de feestdagen.
Ook moderniseert Target het voorraadbeheer met machine learning. De top 5.000 producten zijn hierdoor beter beschikbaar. Vorige maand werden 1.800 kantoormedewerkers ontslagen als onderdeel van de herstructurering.
Handhaving van verwachtingen voor Q4
Target handhaaft zijn verwachting van een lichte daling van de verkopen in het vierde kwartaal. Het bedrijf houdt rekening met een volatiel koopgedrag en recente prijsverlagingen.
Zo wil Target de impact van economische druk op klanten tijdens de feestdagen beperken.
Bron: Reuters
Foto: iStock
