Tesla rapporteerde teleurstellende cijfers voor het vierde kwartaal, waarbij zowel de winst als de omzet onder de verwachtingen bleven. De omzet uit autoverkoop daalde met 8% ten opzichte van vorig jaar, voornamelijk door prijsverlagingen. De energieafdeling presteerde daarentegen veel beter, met een omzetstijging van 113%.

In de onderstaande grafiek zien we het koersverloop van Tesla:

Daling van de autoverkoop en verminderde winst

De omzet uit autoverkoop daalde met 8% tot $19,8 miljard, terwijl het operationele inkomen met 23% afnam. De daling werd veroorzaakt door lagere verkoopprijzen voor de Model 3, Model Y, Model S en Model X.

Het bedrijf haalde $692 miljoen uit regelgevende credits, maar dit was onvoldoende om de daling volledig te compenseren.

Het operationele inkomen daalde met 23% naar $1,6 miljard, terwijl het netto-inkomen met maar liefst 71% afnam tot $2,32 miljard (zie onderstaande figuur). Het netto-inkomen van vorig jaar werd versterkt door een eenmalige niet-contante belastingbate van $ 5,9 miljard.

Autonome voertuigen en Robotaxi’s

Ondanks de huidige tegenslagen kijkt Tesla vooruit naar de ontwikkeling van autonome voertuigen. CEO Elon Musk verklaarde:

We verwachten een herstel in de voertuigenbusiness in 2025, met belangrijke innovaties op het gebied van zelfrijdende technologie.

Tesla zal binnenkort een onbewaakte versie van de Full Self-Driving (FSD) technologie lanceren in delen van de VS, waarbij Musk benadrukte dat “onze Teslas al autonoom rijden in onze fabriek in Fremont”.

Tesla onderzoekt ook de lancering van een robotaxi-dienst, waarbij Musk aangaf dat er “significant interesse is van andere autoconcerns voor licenties van onze technologie”.

 

Bron: CNBC
Foto: iStock