
Het Britse WHSmith is woensdag tot 19 procent in waarde gedaald nadat het bedrijf een aandelenemissie van ongeveer £100 miljoen aankondigde. Tegelijk verlaagde de retailer zijn winstverwachting en waarschuwde het voor druk op de resultaten door de oorlog tussen Iran en Israël. Het bedrijf wil met de kapitaalronde zijn balans versterken en schulden verlagen.
WHSmith verwacht nu een winst voor belastingen van £75 miljoen tot £90 miljoen, lager dan eerder voorspelde £90 miljoen tot £105 miljoen.
In de onderstaande grafiek is het koersverloop van WHSmith weergegeven:
Aandelenemissie moet schuldenpositie verbeteren
WHSmith geeft 26 miljoen nieuwe aandelen uit tegen 410 pence per stuk. Daarmee haalt het bedrijf ongeveer £102 miljoen op.
De opbrengst wordt gebruikt om de nettoschuld te verlagen naar ongeveer twee keer de EBITDA. De huidige schuld ligt rond £496 miljoen.
Het bedrijf merkt vooral druk in zijn luchthavenwinkels in de Verenigde Staten. Minder reizen en hogere ticketprijzen zorgen voor lagere bestedingen.
In de afgelopen zeven weken daalden de verkopen in Noord-Amerika met 4 procent. In het bredere reissegment groeiden de vergelijkbare verkopen slechts licht.
Vertrouwen onder druk door eerdere fouten en onderzoek
WHSmith kampt al langer met problemen na fouten in de rapportage van omzet en winst in Noord-Amerika. Het aandeel is in het afgelopen jaar al ruim 60 procent gedaald.
Toezichthouders onderzoeken nu ook de rol van accountant PwC. Het bedrijf probeert het vertrouwen van beleggers te herstellen via herstructureringen en verkoop van winkels.
Bron: Financial Times
Foto: iStock
