
(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs laat enorme bewegingen zien en daar lijkt nog geen einde aan te komen. Dit zegt energie-econoom Hans van Cleef van ABN AMRO voor de camera aan ABM Financial News.
Inmiddels is er hoop in de markt dat oliekartel OPEC en diens partners tot een akkoord komen en zo de olieprijs een steun in de rug kunnen geven.
Het gaat daarbij vooral op drie spelers, aldus Van Cleef. Saoedi-Arabië en Rusland moeten hun productie flink terugschroeven, zo wil de Amerikaanse president Donald Trump.
Maar de vraag is hoe realistisch die eis van Trump is, en daarbij zullen die twee landen vermoedelijk eisen dat de VS ook minder olie zal produceren. En daar zitten nogal wat haken en ogen aan, legt Van Cleef uit.
De energie-econoom wijst echter op het hard teruglopende aantal boorinstallaties. Hierdoor zal de Amerikaanse productie vanzelf dalen, aldus Van Cleef.
“Positief aan het geheel vind ik dat deze grote partijen met elkaar praten. Dat biedt in ieder geval hoop dat er uiteindelijk een balans komt in de markt. Toch is de kans op teleurstellingen erg groot”, waarschuwt Van Cleef, wijzend op de enorme vraaguitval.
Veel zal afhangen van een terugkeer van die vraag als de coronamaatregelen worden teruggeschroefd en de economie weer op gang komt.
Voor nu is het afwachten hoe de vergadering van OPEC+ maandag verloopt, “maar de prijzen zullen heel volatiel blijven”.
Klik hier voor: eisen Trump aan oliesector onhaalbaar
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.