(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn donderdag verdeeld gesloten. Aan het eind van de handelsdag wisten de S&P 500 en de Nasdaq hun verliezen te beperken.

De toonaangevende S&P index sloot 0,4 procent lager op 2.878,05 punten, terwijl de Nasdaq 0,9 procent verloor op 7.922,73 punten. De Dow Jones index stond daarentegen 0,1 procent hoger op 25.995,87 punten.

De techaandelen stonden donderdag opnieuw flink onder druk en eindigden voor de derde dag op rij met verlies. De technologiezware Nasdaq is bezig aan zijn slechtste week sinds eind maart.

De energiesector deed het nog slechter, nadat de olieprijs flink wegzakte.

De technologiezware Nasdaq heeft dit jaar sterk gepresteerd en volgens sommige analisten is er nu sprake van een koerscorrectie. “Dit is een wat late reactie die gericht is op de techsector”, stelde Peter Kenny, strateeg van Kenny & Co. “Er is nog wat ruimte voor een verdere correctie. Dit zal volgens mij nog enige tijd doorwerken”.

Woensdag waren social mediagiganten aanwezig bij een hoorzitting op Capitol Hill over hacking en datalekken. Twitter CEO Jack Dorsey en Facebook COO Sheryl Sandberg verdedigden hun inspanningen om externe manipulatie op hun social media platforms te voorkomen. De bestuurders verschenen voor een panel van de senaat, dat onderzoek doet naar de rol van social media in de presidentsverkiezingen van 2016.

Daarnaast volgen markten wereldwijd de ontwikkelingen rond de handelsbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Canada.

“Amerikaanse en Canadese onderhandelaars hebben opnieuw plaatsgenomen aan de onderhandelingstafel over deelname aan een vernieuwde versie van de Noord-Amerikaanse handelsovereenkomst Nafta. Ook wachten de markten af of de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk importheffingen op 200 miljard dollar aan Chinese goederen invoert, iets waar hij eerder al mee dreigde”, aldus marktanalist Michael Hewson van CMC Markets.

“Een sterke stijging van het Amerikaanse handelstekort tot 50,1 miljard dollar lijkt markten ervan te hebben overtuigd dat het vooruitzicht op extra heffingen bijna onvermijdelijk is, gezien het feit dat de kloof met China opnieuw een recordhoogte bereikte”, voegde Hewson toe.

Uit cijfers van loonstrookjesverwerker ADP bleek voorbeurs dat het aantal banen in de private sector in de Verenigde Staten in augustus is gestegen met 163.000 stuks, terwijl gerekend werd op een toename van 190.000 nieuwe banen. In juli steeg het aantal banen met 217.000 stuks. Dat betekende een neerwaartse bijstelling van met 2.000 banen.

Het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is in de week eindigend op 1 september gedaald met 10.000 tot 203.000 aanvragen, terwijl de markt rekende op 211.000 eerste steunaanvragen.

Tevens werd bekend dat de productiviteit in het tweede kwartaal in de Verenigde Staten op kwartaalbasis is gestegen met 2,9 procent, terwijl de arbeidskosten per eenheid 1,0 procent lager uitvielen dan in het voorgaande kwartaal.

Gedurende de tweede helft van de handelsdag kwam uit de Verenigde Staten het nieuws dat het aantal banen in de VS in de private sector in augustus is gestegen met 163.000 stuks, terwijl gerekend werd op een stijging van 190.000 banen.

Een tweetal inkoopmanagersindexen voor de dienstensector lieten voor augustus een verdeeld beeld zien. Volgens Markit Economics daalde het groeitempo, terwijl data van onderzoekbureau ISM juist een stevige versnelling van de groei rapporteerde.
Het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering daalde vorige week in de Verenigde Staten met 10.000 tot 203.000, terwijl werd gerekend op 211.000 eerste aanvragen.

De arbeidsproductiviteit in Amerika is in het tweede kwartaal van 2018 op jaarbasis gestegen, net als de arbeidskosten. Op jaarbasis steeg de productiviteit met 1,3 procent in het tweede kwartaal. De arbeidskosten namen met 1,9 procent toe.

Orders geplaatst bij Amerikaanse fabrieken daalden in juli dan weer met 0,8 procent.

Een oktoberfuture voor een vat ruwe olie sloot donderdag 1,4 procent, ofwel 0,95 dollar, lager op 67,77 dollar op de New York Mercantile Exchange. De Amerikaanse ruwe olievoorraden zijn in de week eindigend op 31 augustus afgenomen met circa 4,3 miljoen vaten tot 401,5 miljoen vaten, terwijl de benzinevoorraden en voorraden stookolie met respectievelijk 1,8 en 3,1 miljoen vaten stegen. De daling van de olieprijs werd veroorzaakt door bezorgdheid bij handelaren over een lagere mondiale vraag naar olie door het handelsconflict tussen de VS en China. Ook de zorgen over de economieën van opkomende markten speelden een rol bij de prijsdaling.

De euro/dollar noteerde op 1,1627. Bij het sluiten van de Europese beurzen bewoog het muntpaar nog op 1,1616 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,1631 op de borden.

Bedrijfsnieuws

In de techsector noteerde Twitter 5,9 procent lager, terwijl Facebook 2,8 procent verloor. Het moederbedrijf van Google, Alphabet, daalde 1,3 procent.

In de energiesector verloor Exxon Mobil als gevolg van de lagere olieprijs 1,1 procent, terwijl Chevron 3,1 procent omlaag ging.

Apple kreeg van de Europese Commissie het groene licht om muziekherkenningsdienst Shazam over te nemen. Het aandeel van het techbedrijf daalde echter 1,7 procent.

Barnes & Noble verloor 8,8 procent, na tegenvallende kwartaalcijfers. Het verlies was in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar groter dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de omzet viel analisten tegen.

Lands’ End verloor 12,10 procent, een retailer in onder meer woonaccessoires en kleding rapporteerde over het tweede kwartaal een groter dan verwacht verlies, terwijl de identieke omzet onder druk stond.

Amazon daalde 1,8 procent. De online retailer heeft 20.000 nieuwe Mercedes-Benz bestelwagens besteld bij Daimler vanwege de plannen om de eigen bezorgingsdienst uit te breiden. De online retailer zal de busjes niet zelf bezitten. Dit wordt uitbesteed aan wagenparkbeheerders, die de voertuigen kopen en verhuren aan de kleine nog op te richten bezorgbedrijven.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.