(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse futures noteerden woensdag pakweg een half uur voor de openingsbel hoger. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden 0,5 procent hoger.

Daarmee doorbreken de Amerikaanse beurzen de neerwaartse trend van een dag eerder, waarbij de Dow bijna 400 punten inleverde, ingegeven door de politieke ontwikkelingen in Italië, waar nieuwe verkiezingen een kwestie lijken van maanden en beleggers vrezen dat de verkiezingen een verkapt referendum over de eurozone zijn.

Voorbeurs werd bekend dat het aantal banen in de Verenigde Staten in de niet agrarische private sector in mei is gestegen met 178.000 banen, terwijl gerekend werd op een banengroei van 187.000, tegenover een groei van 163.000.

De Amerikaanse economie is in het eerste kwartaal 2,2 procent gegroeid. Bij een eerdere raming werd nog uitgegaan van een groei van 2,3 procent.

Het aantal hypotheekaanvragen in de Verenigde Staten is vorige week gedaald procent. De marktindex daalde met 2,9 procent van 366,7 naar 356,1 deze week.

Later op de dag verschijnen de groothandelsvoorraden van april.

Olie noteerde woensdag in het groen. Een juli-future West Texas Intermediate steeg 0,6 procent tot 67,12 dollar, terwijl een juli-future Brent 0,9 procent duurder werd op 76,05 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,1628. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1572 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,1536 op de borden.

Bedrijfsnieuws

Michael Kors Holdings heeft in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar de totale omzet flink zien stijgen, terwijl de vergelijkbare omzet het moest doen met een toename van een handvol procenten. De cijfers stelden teleur. Het aandeel daalde 4,2 procent.

SalesForce rapporteerde dinsdag nabeurs over zijn eerste kwartaal een nettowinst van 344 miljoen dollar, ofwel 0,74 dollar per aandeel, op een omzet van 3,01 miljard dollar. De aangepaste winst bedroeg 0,46 dollar per aandeel. Het concern stelde de verwachtingen voor 2018 opwaarts bij. Voor het hele boekjaar voorziet het concern een aangepaste winst per aandeel variërend van 2,29 tot 2,31 dollar per aandeel op een omzet van 13,08 tot 13,13 miljard dollar. Het aandeel noteerde voorbeurs 4,6 procent hoger.

HP steeg voorbeurs 3,8 procent, nadat de producent van computers en printers dinsdag laat een beter dan verwachte omzet rapporteerde, terwijl de winst conform de verwachting was.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot dinsdag 1,2 procent lager op 2.689,86 punten. De Dow Jones index eindigde 1,6 procent in het rood op 24.361,45 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,5 procent tot 7.396,59 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.