(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen stevenen maandag af op een lagere opening. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden ruim een half uur voor de openingsbel tot 0,2 procent in het rood.

De Amerikaanse aandelenmarkten maken maandag een pas op de plaats, na vrijdag hoger gesloten te zijn. De S&P 500 en Nasdaq sloten vrijdag op recordniveau’s na positieve resultaten van techreuzen als Amazon.com en Microsoft. Maandag staan er geen belangrijke kwartaalpublicaties geagendeerd, maar de rest van de week is het druk op cijfervlak. Facebook en Tesla publiceren woensdag hun kwartaalcijfers, gevolgd door Apple, Starbucks en Dow DuPont donderdag.

De economische en politieke agenda is deze week tevens druk. Het zwaartepunt ligt op het rentebesluit van de Federal Reserve woensdag en het Amerikaans banenrapport aanstaande vrijdag. Er worden geen veranderingen voorzien in het monetair beleid van de centrale bank. In de begeleidende toelichting bij het besluit wordt wel nauwgezet gekeken naar aanwijzingen over de voornemens van beleidsmakers omtrent een verwachte stijging van de rente in december.

Daarnaast wacht de markt op de beslissing van president Donald Trump over de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Janet Yellen, na afloop van haar termijn in februari. Volgens mediaberichten zou Trump de voorkjeur geven aan Federal Reserve-gouverneur Jerome Powell.

Tot slot kijkt de markt uit naar de publicatie door de Republikeinen van het wetsontwerp van hun belastinghervormingen aanstaande woensdag. Marktanalist Ipek Ozkardeskaya van LCG.com waarschuwde voor de kans dat beleggers niet tevreden zijn over de plannen, die de Amerikaanse aandelenmarkten sinds het aantreden van Trump bijna een jaar geleden hoger stuwden.

Op macro-economisch vlak werd voorbeurs bekend dat de persoonlijke inkomens in september op maandbasis met 0,4 procent zijn gestegen, terwijl de bestedingen met 1,0 procent stegen ten opzichte van de maand ervoor. De PCE kernprijsindex, die de Federal Reserve als graadmeter voor de ontwikkeling van de inflatie gebruikt bij het bepalen van het monetaire beleid, steeg op jaarbasis 1,3 procent, gelijk aan de maand augustus.

Olie noteerde maandag hoger. Een december-future West Texas Intermediate steeg 0,3 procent tot 54,05 dollar, terwijl een december-future Brent 0,4 procent duurder werd op 60,67 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,1629. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1627 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er een stand van 1,1608 op de borden.

Bedrijfsnieuws

AkzoNobel bevestigde maandag “constructieve gesprekken” te voeren met de Amerikaanse sectorgenoot Axalta Coating Systems over het samenvoegen van de verf- en coatingactiviteiten van de twee bedrijven. AkzoNobel noteerde in Amsterdam 0,7 procent hoger en Axalta verloor 0,9 procent.

Huntsman noteerde in de elektronische handel voorbeurs 0,1 procent hoger. De Amerikaanse activistische beleggers die de voorgestelde fusie tussen Huntsman en het Zwitserse Clariant ondersteunden streven nu naar een zetel in de raad van bestuur van Clariant en eisen meer veranderingen.

Lennar verloor 3,9 procent. De Amerikaanse huizenbouwer neemt sectorgenoot CalAtlantic over voor 5,7 miljard dollar.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot vrijdag 0,8 procent hoger op 2.581,07 punten. De Dow Jones index eindigde 0,1 procent in het groen op 23.434,19 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 2,2 procent tot 6.701,26 punten. 

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.