
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn woensdag hoger gesloten, met winsten voor financials en internetreus Facebook.
De S&P 500 index eindigde met een winst van 1,7 procent op 2.971,61 punten, de Dow Jones-index steeg 1,5 procent naar 24.576 punten en technologiebeurs Nasdaq dikte 2,1 procent aan tot 9.376 punten. De S&P500-index sloot daarmee op het hoogste niveau sinds 6 maart.
“Je hebt een markt die niet kan besluiten”, zei Peter Cardillo van Spartan Capital Securities. “De ene dag is het risico aan, de volgende dag uit. Maar de markt wil zeker niet uit elkaar vallen, en zit ook niet te wachten op een explosie omhoog.”
De markt wachtte op de notulen van de Fed, die om 20.00 uur werden gepubliceerd maar weinig opzien baarden. De monetaire beleidsmakers gaan mogelijk nog duidelijker het toekomstige rentebeleid verklappen, om de economie meer zekerheid te bieden.
Er waren bedrijfsresultaten van retailbedrijven Target en Lowe’s. Ook stemde de Senaat in met een wet om Chinese bedrijven hun beursnotering in de VS te ontnemen.
Voorbeurs werd bekend dat het aantal hypotheekaanvragen in de VS vorige week is gedaald met 2,6 procent.
De olievoorraden in de VS daalden vorige week met vijf miljoen vaten, na wekenlange stijgingen. Dit hielp de olieprijs met zo’n 3 procent omhoog.
De euro/dollar noteerde op 1,0980. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er een stand van 1,0921 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Facebook zet een grote stap in online winkelen via Facebook Shops, waarbij de internetreus kleine bedrijven inschakelt om hun producten via het Facebook-platform te verkopen. Het aandeel steeg 6 procent. Ook Amazon sloot 2 procent hoger.
Ook financials stegen met 2 tot 3 procent, en ook industrie- en energiebedrijven sloten hoger.
Luchtvaartmaatschappijen meldden dat mensen weer vluchten beginnen te boeken, wat wijst op een mogelijk keerpunt, nadat het coronavirus leidde tot een ongekende vraaguitval. United Airlines en Delta stegen meer dan 4 procent.
Target boekte afgelopen kwartaal een nettowinst van 284 miljoen dollar op een omzet van 19,6 miljard. De aangepaste winst bedroeg 0,59 dollar per aandeel. De markt rekende op 0,44 winst dollar per aandeel op een omzet van 19 miljard. Het aandeel daalde desondanks 3 procent.
Lowe’s heeft het afgelopen kwartaal de verwachtingen overtroffen, maar besloot, ondanks dat het goede momentum in mei doorzette, de outlook voor het hele boekjaar in te trekken. Het aandeel steeg aanvankelijk maar sloot vlak.
Royal Caribbean Cruises is het afgelopen kwartaal in de rode cijfers gedoken. De cruise-aanbieder boekte een aangepast verlies van 1,48 dollar per aandeel, terwijl de markt rekende op een verlies van slechts 0,34 dollar per aandeel. De omzet daalde sterker dan verwacht en het aandeel verloor 3 procent.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.