(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan waarschijnlijk dinsdag licht hoger openen. Futures op de toonaangevende S&P 500 index stonden 0,2 procent in het groen.

Wall Street is drie opeenvolgende handelsdagen hoger gesloten. De S&P 500 index staat inmiddels dicht bij het hoogste punt ooit.

In de VS staan dinsdag geen richtinggevende macro-economische cijfers op de agenda.

De Amerikaanse president Donald Trump trok wel de aandacht met zijn uitspraken dat hij niet blij is met het rentebeleid van de Fed. Ook stelde hij dat Europa en China hun munteenheden manipuleren. De uitspraken zorgden ervoor dat de dollar onder druk kwam te staan.

Ook in juli keerde Trump zich tegen de renteverhoging door de Fed. Voorzitter Jerome Powell benadrukte toen dat de Amerikaanse centrale bank onafhankelijk opereert.

“Het is vreemd dat Trump de huidige Fed-voorzitter bekritiseert”, meent analist Michael Hewson van CMC Markets. “Powell is zijn eigen keuze geweest. Trump zei dat hij niet blij was met de renteverhogingen, maar helaas voor hem werkt het zo niet onder het huidige mandaat van de Fed. Het is onwaarschijnlijk dat zijn kritiek de vermoedelijke renteverhoging van volgende maand zal tegenhouden.”

“Iemand moet zeggen dat de renteverhogingen van de Fed een blijk van vertrouwen zijn in de Amerikaanse economie en dat dit ook de spaarders zal helpen, voor wie Trump in 2016 opkwam”, zo vervolgde Hewson.

Woensdagavond worden de notulen van de laatste rentevergadering van de Fed van een paar weken geleden gepubliceerd. De volgende dag volgen de notulen van de Europese Centrale Bank. Ten slotte is het vrijdag tijd voor de langverwachte speech van voorzitter Powell in Jackson Hole, de jaarlijkse zomerbijeenkomst van centrale bankiers.

Zowel de notulen als de speech zullen wellicht duidelijkheid verschaffen over wat de Fed ziet als potentiële problemen voor de Amerikaanse economie. Ook zal Powell mogelijk zijn licht schijnen over zijn rentebeleid en over de crisis rond Turkije en het gevaar van verspreiding naar andere regio’s.

Deze week beginnen ook de onderhandelingen tussen de VS en China, in een poging om hun handelsbetrekkingen te verbeteren. Trump liet eerder al weten “niet veel” van de onderhandelingen te verwachten.

De euro/dollar noteerde op 1,1502. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,1517 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een koers van 1,1439 op de borden.

Olie noteerde donderdag hoger. Een september-future West Texas Intermediate noteerde 0,6 procent hoger op 65,83 dollar, terwijl een oktober-future Brent 0,6 procent duurder werd op 72,69 dollar.

Bedrijfsnieuws

Toll Brothers noteerde in de elektronische handel voorbeurs 5 procent hoger, na de publicatie van kwartaalcijfers. Zowel de winst als de omzet ging in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar omhoog en de orderportefeuille is goed gevuld.

De koersen van de brokers Charles Schwab, E-Trade en TD Ameritrade gingen in de elektronische handel voorbeurs met 4 tot 5 procent omlaag nadat JP Morgan aankondigde een nieuwe beleggersapp te introduceren, waarmee gratis gehandeld kan worden.

De aandelen van warenhuisbedrijf TJX noteerden voorbeurs 5 procent hoger na de publicatie van de kwartaalcijfers. De aangepaste winst per aandeel kwam wel wat lager uit dan de FactSet consensus.

Slotstanden

De Dow Jones index won maandag 0,4 procent op 25.758,69 punten, de S&P 500 index steeg 0,2 procent tot 2.857,05 punten en de Nasdaq sloot 0,1 procent hoger op 7.821,01 punten.

Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999

© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.