
(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse futures noteerden dinsdag rond het middaguur hoger. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden 0,2 procent hoger.
Daarmee lijken de Amerikaanse aandelenmarkten te herstellen van de verliezen een dag eerder, waarbij met name de verliezen in de techsector de drie belangrijkste benchmarks onder druk zetten. “De techsector is sinds de financiële crisis de motor van de rally. Voor ons is de huidige verkoopgolf een kans”, zei marktanalist Naeem Aslam van ThinkMarkets. “Met name de Nasdaq staat onder druk vanwege de huidige verkoopgolf, omdat de FANG-aandelen [Facebook, Amazon, Netflix en Google] niet goed presteren en dit de hele markt naar beneden duwt”, voegde hij toe.
Op macro-economisch vlak staan dinsdag een vijftal publicaties geagendeerd. Voorbeurs staan de arbeidskosten in het tweede kwartaal en de persoonlijke inkomens en bestedingen in juni op de agenda, gevolgd door de S&P Case/Shiller huizenprijzenindex van mei, de inkoopamangersindex van Chicago van juni en het consumentenvertrouwen in juni.
Olie noteerde dinsdag in lager. Een september-future West Texas Intermediate daalde 0,5 procent tot 69,79 dollar, terwijl een september-future Brent 0,3 procent goedkoper werd op 74,78 dollar.
De euro/dollar noteerde op 1,1728. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1725 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op maandag stond er een stand van 1,1706 op de borden.
Bedrijfsnieuws
Farmaceut Pfizer en Procter & Gamble rapporteren voorbeurs kwartaalresultaten en noteerden in aanloop naar de publicaties respectievelijk vlak en 0,3 procent hoger.
Apple komt nabeurs met resultaten en noteerde in de elektronische handel voorbeurs 0,1 procent hoger.
De overige techreuzen lieten na de recente verliezen voorbeurs een xxxx beeld zien. Alphabet, het moederbedrijf van Google, steeg 0,2 procent en Amazon won 0,4 procent. Netflix werd 0,1 procent goedkoper en Facebook noteerde vlak. Twitter won 1,3 procent.
Slotstanden
De toonaangevende S&P 500 index sloot maandag 0,6 procent lager op 2.802,60 punten. De Dow Jones index eindigde 0,6 procent in het rood op 25.306,83 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 1,4 procent tot 7.630,00 punten.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.